Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Optymalnie dla środowiska. Jak kosi się trawniki w Jastrzębiu?

Musi być bezpiecznie dla ludzi, ale i optymalnie dla środowiska - kwestia koszenia trawy w Jastrzębiu-Zdroju od kilku lat podlega konsekwentnie realizowanemu programowi. Dzięki temu trawniki w mieście są nieco wyższe, bogate w różnorodne gatunki traw i kwiatów, a przede wszystkim - utrzymują one odpowiedni poziom wilgotności gleby i pozwalają na znaczne obniżenie jej temperatury.

Optymalnie dla środowiska. Jak kosi się trawniki w Jastrzębiu?

Według badań, różnica temperatury między trawą wykoszoną "do gołej ziemi", a wyższym trawnikiem może wynosić nawet 5 stopni Celsujsza.

- Nasze podejście do tej kwestii zapewnia bezpieczeństwo oraz normalne funkcjonowanie miasta i jego mieszkańców, ale zarazem pozwala na rozsądne gospodarowanie wodą. Nawet tak drobne działania, prowadzone konsekwentnie, dają nadzieję, że uda nam się choć trochę zminimalizować odczuwalne skutki zmian klimatycznych - tłumaczy Robert Cichowicz, zastępca prezydenta miasta.

Jak często zatem koszone są trawniki w Jastrzębiu?

W sezonie wiosenno-letnim, czyli od kwietnia do listopada, koszone są czterokrotnie. Dotyczy to trawników przy ulicach i chodnikach oraz terenów rekreacyjnych - skwerów, jarów czy placów zabaw. Aby prace przebiegały sprawnie, miasto podzielone jest na 15 kwartałów, a za utrzymanie porządku odpowiada w nich osiem firm, wyłonionych w przetargu. Za wykaszanie terenów należących do spółdzielni mieszkaniowych, odpowiadają poszczególne spółdzielnie - to od nich zależy, jak często będą to czynić.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].