Wtorek, 11 maja 2021

imieniny: Igi, Miry, Lwa

RSS

Punkt programu Czyste Powietrze rusza w Marklowicach

22.02.2021 12:25 | 2 komentarze | ska

22 lutego to pierwszy dzień funkcjonowania punktu konsultacyjnego programu „Czyste Powietrze” w Urzędzie Gminy Marklowice. Z Punktu mogą skorzystać mieszkańcy Gminy, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu pod numerem tel. 32 4592837 lub 32 4592830. W związku z COVID 19 i w trosce o wspólne bezpieczeństwo przed wejściem do punktu należy wyposażyć się w środki ochrony osobistej tj. maseczki.

Punkt programu Czyste Powietrze rusza w Marklowicach
22 lutego odbyło się oficjalne otwarcie punktu konsultacyjnego programu Czyste Powietrze w Marklowicach. Na zdjęciu zastępca prezesa WFOŚiGW w Katowicach Adam Lewandowski, senator Ewa Gawęda oraz wójt Tadeusz Chrószcz.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Punkt programu Czyste Powietrze rusza w Marklowicach

Program „Czyste Powietrze” to ogromne wsparcie dla mieszkańców, ponieważ pozwala chronić środowisko nie obciążając zbytnio domowych budżetów. Cieszę się, że Marklowice dołączają do gmin, które zdecydowały się na otwarcie punktu konsultacyjnego. Funkcjonowanie punktów w gminach świadczy o tym, że włodarze poważnie traktują walkę ze smogiem i wspierają mieszkańców, którzy chcą przeprowadzić termomodernizację – mówi Ewa Gawęda, Senator RP, która uczestniczyła w konferencji inaugurującej działalność punktu.

Przypomnijmy, że w tym momencie punkty konsultacyjne funkcjonują już w ośmiu z dziewięciu gmin powiatu wodzisławskiego. Pomocy w wypełnieniu wniosku do programu pozbawieni są jedynie mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego.

Ludzie:

Ewa Gawęda

Ewa Gawęda

Senator RP