Wtorek, 9 marca 2021

imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława

RSS

Ile w Rudniku dopłacają do wymiany kopciucha?

23.01.2021 16:00 | 3 komentarze | mad

Właściciele, współwłaściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do budynku/lokalu mieszkalnego położonego na terenie gminy Rudnik mogą wnioskować o dotację na wymianę źródeł ciepła.

Ile w Rudniku dopłacają do wymiany kopciucha?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Samorząd ogłosił nabór wniosków o udzielenie dotacji z budżetu na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła w celu ograniczenia niskiej emisji. – Realizacja zadania objętego dofinansowaniem dotyczy wyłącznie nieruchomości, które położone są w granicach administracyjnych gminy Rudnik – podkreśla wójt Piotr Rybka.

Wnioskodawcami mogą być: właściciele, współwłaściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do budynku/lokalu mieszkalnego położonego na terenie gminy. W przypadku współwłasności lub lokali mieszkalnych w budynkach mieszkalnych wymagana jest również zgoda odpowiednio wszystkich współwłaścicieli lub administratora budynku mieszkalnego na realizację zadania.

Dotacja udzielana jest na wymianę starych kotłów grzewczych na nowe ekologiczne źródło ciepła takie jak: kotły na paliwo stałe czy na biomasę (np. pellet) spełniające określone wymagania jakościowe zgodne z normą PN-EN 303-5:2012 (5 klasy) oraz kocioł gazowy kondensacyjny lub pulsacyjny, kocioł olejowy kondensacyjny, kocioł elektryczny indukcyjny i pompa ciepła.

– Dotacja udzielona zostanie w wysokości do 60% kosztów kwalifikowanych realizowanego zadania, lecz nie więcej niż 3.000,00 zł na jeden budynek/lokal mieszkalny – wyjaśnia wójt. Wnioski o dotację można składać w urzędzie do 22 lutego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej gminy.