Piątek, 14 maja 2021

imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława

RSS

Do Krzyżanowic wrócił punkt "Czyste powietrze"

13.07.2020 11:08 | 1 komentarz | mad

– Od 10 lipca przywracamy funkcjonowanie punktu konsultacyjnego "Czyste Powietrze" w OSP w Krzyżanowicach w zakresie pozyskiwania ciepła i energii elektrycznej dla klientów indywidualnych i biznesowych – poinformował Urząd Gminy w Krzyżanowicach. Przypomnijmy, punkt został zamknięty wraz z rozwojem pandemii koronawirusa w Polsce.

Do Krzyżanowic wrócił punkt "Czyste powietrze"
Mieszkańcy gminy Krzyżanowice ponownie mogą korzystać z usług punktu "Czyste powietrze" (fot. archiwum portalu).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Punkt konsultacyjny jest otwarty w każdy piątek w godzinach od 12:00 do 18:00 w świetlicy przy OSP Krzyżanowice. Oprócz skorzystania z porady i pomocy konsultanta można uzyskać dodatkowe informacje od pracownika urzędu gminy. – Informujemy, iż w dalszej części w przestrzeni zamkniętej należy stosować maseczki ochronne zasłaniające usta i nos. Ze względu na trwającą w dalszym ciągu epidemię koronawirusa prosimy o przestrzeganie wszystkich nałożonych prawem ograniczeń w miejscach publicznych, tj. zakładanie maseczek ochronnych, rękawiczek oraz zachowanie co najmniej 1,5m odległości – dodają urzędnicy.

Program "Czyste Powietrze" ma wymiar zarówno ekologiczny jak i ekonomiczny. Zainstalowanie nowoczesnych źródeł ciepła, o mocach dokładnie dopasowanych do zapotrzebowania energetycznego budynku znacząco obniża zarówno szkodliwą emisję oraz koszt pozyskania energii, zwłaszcza cieplnej. Dzięki temu spada tak koszt ogrzewania jak i szkodliwa emisja. Program przewiduje dofinansowanie następujących elementów inwestycji: likwidację starego źródła ciepła na paliwo stałe, zakup i montaż nowego źródła ciepła, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, docieplenie przegród budowlanych, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, instalowanie odnawialnych źródeł energii – instalacji fotowoltaicznej oraz kolektorów słonecznych.


Czytaj również: "Czyste powietrze" bliżej mieszkańców Krzyżanowic.