Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dotacje do fotowoltaiki w Jastrzębiu wyczerpane

Wyczerpała się pula środków w miejskim budżecie na dofinansowanie w zakresie inwestycji ekologicznych dla mieszkańców. Chodzi o zakup i montaż urządzeń do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, obejmujących: instalację fotowoltaiczną, wentylację mechaniczną z rekuperatorem oraz pompę ciepła do c.w.u. 

Dotacje do fotowoltaiki w Jastrzębiu wyczerpane
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Dotacje do fotowoltaiki w Jastrzębiu wyczerpane

Sytuacja taka wynika z wyczerpania się środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w budżecie miasta na rok 2020 - informują w Urzędzie Miasta Jastrzębie-Zdrój. Nadal można składać wnioski o dotację celową na zakup i montaż kotłów grzewczych, pomp ciepła do ogrzewania budynku mieszkalnego oraz przyłączy do sieci gazowej i kanalizacji sanitarnej. 

Osoby, które chciały wnioskować o dotacje m.in. dla fotowoltaiki, mogą skorzystać z programów centralnych, np. "Mój prąd", w ramach którego otrzymac można do 5 tys. zł na mikroinstalację fotowoltaiczną. Z kolei program "Czyste powietrze" przewiduje dofinansowanie do: 

- wymiany starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwo stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła spełniających wymagania programu,

- docieplenia przegród budynku,

- wymiany stolarki okiennej i drzwiowej,

- instalacji odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),

- montażu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Należy jednak pamiętać, że od 1 stycznia 2020 koszty zakupu i montażu źródła ciepła, przyłącza cieplnego, gazowego lub elektroenergetycznego w budynkach nowobudowanych nie są kwalifikowane w programie "Czyste powietrze". 

Szczegółowe informacje na temat dostępnych dotacji można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].