Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Piotr Kuczera: Jest mi wstyd, za dorosłych

30.07.2019 08:54 | 6 komentarzy | acz

Piotr Kuczera, prezydent Rybnika, postanowił wyrazić poparcie dla 13-letniej Ingi Zasowskiej, która od początku wakacji prowadzi pod Sejmem "wakacyjny strajk klimatyczny".

Piotr Kuczera: Jest mi wstyd, za dorosłych
Ingę Zasowską(druga z prawej) podczas strajku wspierało wiele młodych ludzi (fot. facebook/Inga Zasowska)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

List prezydenta Rybnika z poparciem dla Ingi Zasowskiej dostarczą lokalni aktywiści: Zdzisław Kuczma z Rybnickiego Alarmu Smogowego i Michał Mroszczak z grupy "Nie dla eksploatacji złoża Paruszowiec". Mają go zawieźć do Warszawy w piątek 26 lipca, czyli w dzień, który będzie ostatnim dniem protestu klimatycznego nastolatki. Inga Zasowska zapowiedziała to w mediach społecznościowych.

Piotr Kuczera poza listem, prześle także nastolatce upominek. W treści listu, włodarz Rybnika wyraża wsparcie dla Ingi Zasowskiej oraz innych młodych ludzi, którzy troszczą się o klimat.

"Nie ukrywam, że w imieniu wszystkich dorosłych wstyd mi, że wciąż tak niewiele robimy lub – co gorsza – udajemy, że niewiele możemy zrobić. Udajemy, że niewiele od nas zależy… Jako prezydentowi Rybnika – miasta, którego powietrze nosi niechlubne miano jednego z najbardziej zanieczyszczonych na świecie – szczególnie leży mi na sercu konieczność szybkiego i skutecznego podejmowania działań, dzięki którym pozostawimy po sobie taki świat, w jakim sami chcielibyśmy żyć" - napisał Piotr Kuczera.

Inga Zasowska zaczęła protestować 21 czerwca, dwa dni po zakończeniu roku szkolnego. Pod Sejmem pojawiała się w każdy piątek.
Oprac. (acz), portal samorządowy

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika