Piątek, 15 listopada 2019

imieniny: Alberta, Leopolda, Odalii

RSS

Weź udział w ekologicznym konkursie i grze miejskiej

18.05.2019 11:57 | 0 komentarzy | ż

Urząd Miasta Racibórz zaprasza dzieci i młodzież raciborskich szkół podstawowych i średnich oraz najstarszych przedszkolaków do udziału w konkursie plastycznym oraz grze miejskiej.

Weź udział w ekologicznym konkursie i grze miejskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs plastyczny

Konkurs plastyczny i wiedzy ekologicznej "EKOmpost – segreguj z głową" polega na wykonaniu przez uczestnika pracy plastycznej w formie przestrzennej rzeźby lub na papierze (praca płaska), w dowolnej technice plastycznej z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych (np. kredka, farba, ołówek, plastelina, modelina, wycinanka, kolaż, rzeźba z dowolnych materiałów).

Szczegóły dotyczące konkursu oraz niezbędne dokumenty znajdują się TUTAJ. Organizator przyzna laureatom konkursu imienne dyplomy oraz cenne nagrody we wszystkich kategoriach dla miejsc I-III (nagrody do 150 zł na osobę).

Gra miejska

Gra miejska "EKOmpost – segreguj z głową" odbędzie się 5 czerwca 2019 w godzinach 9.00 – 14.00. Uczestnicy tworzą drużynę (od 3 do 4 osób, w tym co najmniej jedna osoba pełnoletnia), która jako cały zespół bierze udział w grze. Każda drużyna musi być zaopatrzona w telefon z zainstalowanym programem do odczytywania QR kodów, z dostępem do Internetu. Drużyna bez urządzenia nie będzie mogła wykonywać zadań interaktywnych. Członkowie drużyny muszą poruszać się razem, będą wykonywać zadania interaktywne, sprawnościowe związane z prawidłową segregacją odpadów, otrzymywać rekwizyty i wskazówki. Szczegóły dotyczące konkursu oraz niezbędne dokumenty znajdują się TUTAJ.

Organizator przyzna laureatom gry imienne dyplomy oraz cenne nagrody we wszystkich kategoriach dla zdobywców I miejsca (nagrody do 130 zł na osobę)

Zgłoszenia

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są w Urzędzie Miasta Racibórz (ul. Batorego 6, pokój nr 20). Udział w konkursie plastycznym trzeba potwierdzić do 31 maja. Termin zapisów na grę miejską minie 4 czerwca.

Uroczystość wręczenia nagród i dyplomów zaplanowano na 10 czerwca.


Miasto Racibórz organizuje konkurs w ramach kampanii informacyjno–edukacyjnej w zakresie projektu pn. "Rozwój zakładu odzysku i unieszkodliwiania odpadów komunalnych w mieście Racibórz", na którego realizację otrzymano dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014–2020, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż