Niedziela, 26 stycznia 2020

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

PONE: podzielono dotacje dla mieszkań [Aktualizacja]

08.04.2019 15:07 | 0 komentarzy | żet

Są już znane pierwsze wyniki naboru do Programu Ograniczenia Niskiej Emisji w Raciborzu - dla lokali mieszkalnych.

PONE: podzielono dotacje dla mieszkań [Aktualizacja]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Raciborzanie złożyli 398 wniosków o dofinansowanie ekologicznych inwestycji w lokalach mieszkalnych. Część z wnioskodawców starała się pozyskać wsparcie na dwa zadania jednocześnie, np. wymianę źródła ciepła oraz wykonanie instalacji centralnego ogrzewania, dlatego łączna liczba zadań wskazanych we wnioskach wyniosła 488.

Dziś Urząd Miasta Racibórz opublikował listę 42 zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w lokalach mieszkalnych w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE). W ramach tej kategorii dotacji - dla lokali mieszkalnych - uzyskali ją wszyscy wnioskujący, którzy spełnili wymogi formalne.

Ponieważ nie wykorzystano pełnej puli przeznaczonej na to zadanie, pozostała część pieniędzy będzie wykorzystana na inne kategorie dofinansowań w ramach PONE.

Magistrat będzie sukcesywnie publikował kolejne wyniki naboru do PONE.

Poniżej lista zadań zakwalifikowanych do dofinansowania w lokalach mieszkalnych w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji (PONE).

Wnioski 2019 PONE [PDF]

Teraz inwestorzy, których zadania zostały zakwalifikowane do dofinansowania, zobowiązani są dostarczyć do Urzędu Miasta Racibórz zgodę administratora/zarządcy budynku na realizację inwestycji (jeśli wnioskodawca nie jest właścicielem nieruchomości), umowę przedwstępną zawartą z wybranym wykonawcą, kosztorys zadania, a także zgłoszenie robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę lub pozwolenie na budowę, jeśli planowana inwestycja tego wymaga. Mają na to 60 dni. Więcej informacji TUTAJ.