Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

W Raciborzu stanie stacja monitorująca powietrze

17.02.2019 07:30 | 6 komentarzy | d

W środę 13 lutego specjaliści Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska w asyście raciborskich urzędników odbyli wizję lokalną miejsc, na których może stanąć stacja monitorująca zanieczyszczenie powietrza.

W Raciborzu stanie stacja monitorująca powietrze
Dariusz Polowy, Paweł Ciećko
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wybrano lokalizację przy ul. Wojska Polskiego 8, tuż przy Szkole Podstawowej nr 4, w miejscu gdzie obecnie już stoi podobne urządzenie. - Nowa stacja ma być nieco większa, certyfikowana i wpięta w ogólnopolską, rządową sieć monitoringu stanu powietrza. Na podstawie wyników takich pomiarów można się starać o dodatkowe środki na programy ekologiczne w danym mieście – przekazuje magistrat.

Służby prasowe prezydenta Dariusza Polowego przypominają, że ich szef o stację monitorującą powietrze zabiegał 11 stycznia w Warszawie, rozmawiając z Głównym Inspektorem Ochrony Środowiska Pawłem Ciećką. - Szybka reakcja Inspektora świadczy o zrozumieniu potrzeb naszego miasta – podkreślają urzędnicy.

Stacja ma stanąć w Raciborzu do końca lutego 2019 r. - Termin jest tak zwięzły dzięki temu, że miasto zaoferowało dużą pomoc w załatwieniu formalności. Stacja, która stanie przy ul. Wojska Polskiego nie będzie typową stacją mobilną (na przyczepie). Urządzenie o gabarytach kontenera budowlanego będzie w Raciborzu posadowione na gruncie i stale podłączone do sieci elektrycznej. Wyniki pomiarów tego urządzenia będą udostępniane na bieżąco na internetowych stronach GIOŚ-u (powietrze.gios.gov.pl) – czytamy w dalszej części komunikatu.


Czytaj również: Darusz Polowy chce w Raciborzu stacji monitorowania powietrza.

źródło: UM Racibórz, opr. (d).

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.