Sobota, 27 lutego 2021

imieniny: Gabriela, Anastazji, Honoryny

RSS

Trzy szkoły przestaną dymić

27.10.2018 13:00 | 0 komentarzy | red.

Starostwo Powiatowe podpisało umowy z PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A. w sprawie podłączenia do sieci ciepłowniczej Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl., I Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śl. oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Trzy szkoły przestaną dymić
Umowy ze strony powiatu podpisał starosta Ireneusz Serwotka oraz członek zarządu powiatu Leszek Bizoń. Z kolei ze strony PGNiG Termika Energetyka Przemysłowa S.A. wiceprezes Paweł Szczeszek. Towarzyszyli mu Barbara Laska i Dariusz Lenart.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Realizacja podłączenia kompleksu budynków Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim do sieci ciepłowniczej przewidywana jest w 2019 r. Zadanie obejmuje likwidację istniejącej kotłowni węglowej o mocy 1370 kW i budowę wymiennikowni ciepła o mocy 1 057 kW (duża moc jest potrzebna m.in. do ogrzewania basenu) wraz z przyłączeniem do sieci cieplnej. Przyczyni się to do poprawy komfortu cieplnego uczniów i pracowników placówki oraz wpłynie pozytywnie na jakość powietrza atmosferycznego w najbliższej okolicy poprzez całkowitą likwidację emisji zanieczyszczeń z kotłowni węglowej Zespołu Szkół Technicznych.

Podłączenie budynków I Liceum Ogólnokształcącego< oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych przewidywane jest w 2020 r., choć istnieje szansa, że stanie się to szybciej. W trakcie rozmów wiceprezes Szczeszek przekazał bowiem, że być może będzie to możliwe już w roku 2019.

Istniejąca przy ul. Szkolnej kotłownia węglowa ogrzewająca budynki I Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Ekonomicznych zostanie zlikwidowana. W zamian za to powstanie wymiennikownia ciepła o mocy 400 kW wraz z przyłączeniem do sieci cieplnej (w szkole są już inne instalacje dostarczające moc). Realizacja zadania – podobnie jak w przypadku Zespołu Szkół Technicznych – wpłynie pozytywnie na jakość powietrza atmosferycznego.

(red.)