Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

W Radlinie odbyło się I Forum Ekologiczne

11.11.2017 06:00 | 0 komentarzy | ż

Konferencja pokazała, że jest wiele obszarów, gdzie przedsiębiorcy są świadomi swojej roli jako tych, którzy mają wpływ na poprawę jakości środowiska naturalnego, poprawę jakości powietrza i wody. Cieszymy się, że środowisko Radlińskich przedsiębiorców jest naszym sprzymierzeńcem i partnerem w działaniach proekologicznych i inicjatywach, które podejmuje magistrat – podsumował wydarzenie Zbigniew Podleśny – wiceburmistrz miasta Radlin, które objęło Honorowym Patronatem I Forum Ekologiczne odbywające się w dniu 9 listopada br. W wydarzeniu wzięli udział przedsiębiorcy z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, zainteresowani tematyką ekologii.

W Radlinie odbyło się I Forum Ekologiczne
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Forum Ekologiczne to inicjatywa przedsiębiorców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Forum Firm z siedzibą w Radlinie.

Wciąż zmieniające się przepisy prawne dotyczące ekologii, sprawiają, że temat nowych rozwiązań jest nadal aktualny, a szerzenie wiedzy stało się nie tylko możliwością, ale przede wszystkim obowiązkiem, który spoczywa na barkach firm i instytucji otoczenia biznesu.

- W ramach naszego stowarzyszenia, prowadziliśmy przez dwa lata Ekoakademię dla przedsiębiorców. Wspólnie stwierdziliśmy, że musimy jeszcze bardziej zaangażować się w działania proekologiczne, bo ludzie wciąż szukają informacji na te tematy. Forum zorganizowane zostało po to, aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie i na najważniejsze pytania zarówno przedsiębiorców z Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego jak i mieszkańców – wyjaśnił Bronisław Kostaniuk Prezes Forum Firm

W trakcie konferencji o wpływie przedsiębiorstw na środowisko mówiła dr Iwona Kłosok – Bazan z Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Opolskiego. - Jestem audytorem środowiskowym i bardzo często wchodząc do firm, słyszę, że one akurat negatywnie nie oddziałują na środowisko. Natomiast po prześwietleniu działalności wskazujemy aspekty, które mówią, że jest inaczej. Dlatego w trakcie mojej prezentacji opowiadałam o tym, jak zminimalizować złe praktyki w przedsiębiorstwach – powiedziała dr Iwona Kłosok-Bazan z Uniwersytetu Opolskiego. Jak wskazała, każde przedsiębiorstwo produkuje ścieki, zużywając wodę, korzysta z urządzeń elektrycznych. Wszystko to ma wpływ na środowisko i warto korzystać z tego świadomie i racjonalnie.

Tomasz Baron specjalista ds. budownictwa pasywnego, przedstawił zalety związane z nowym trendem, jaki pojawił się niedawno w Polsce – budownictwem pasywnym i aktywnym.