Sobota, 7 grudnia 2019

imieniny: Marcina, Ambrożego, Agatona

RSS

MZB ociepla swoje budynki i eliminuje kopciuchy

09.10.2017 09:58 | 1 komentarz | (q)

- W tym roku sześć kamienic znajdujących się w zasobach Miejskiego Zarządu Budynków w Raciborzu poddanych zostało kompleksowej termomodernizacji obejmującej wymianę systemu grzewczego na ekologiczne ciepło systemowe - informuje Urząd Miasta. 

MZB ociepla swoje budynki i eliminuje kopciuchy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestycja była realizowana w okresie od kwietnia do września w oparciu o środki pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Jej całkowity koszt wyniósł 3 mln 983 tys zł, z czego wartość dotacji to ponad 2 mln 200 tys zł.

Termomodernizację obejmującą m. in. docieplenie ścian, dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, całkowitą wymianę systemu grzewczego oraz remont klatki schodowej wraz wymianą instalacji elektrycznej przeprowadzono w budynkach przy ul. Solnej 20, Mysłowickiej 4-4a, placu Bohaterów Westerplatte 6 i 7, ul. Bosackiej 71 i placu Wolności 7a-7b.

Program będzie kontynuowany w przyszłym roku. Planowany jest kompleksowy remont wraz ze zmianą systemu grzewczego z piecowego na centralne i podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej sześciu kolejnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ulicach: Miechowskiej 11 i 13-15, Częstochowskiej 9-11,Chopina 2-2a, Rzemieślniczej 14 i 16.

Wartość zadania to blisko 5 mln 850 tys zł, a spodziewane dofinansowanie ze środków zewnętrznych oszacowano na 2 mln 900 tys zł.

Oprócz zadań realizowanych w ramach RPO, Miejski Zarząd Budynków termomodernizuje swoje zasoby także przy wykorzystaniu środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Prace takie prowadzone są aktualnie w budynkach przy ul. Londzina 3 i 5.