Wtorek, 18 czerwca 2019

imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy

RSS

Wodzisław: sortownia sprzedana

26.09.2017 18:42 | 0 komentarzy | mak

Znalazł się chętny na zakup wodzisławskiej sortowni. To znana mieszkańcom Wodzisławia spółka Eko z Rybnika.

Wodzisław: sortownia sprzedana
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miasto przez długi czas szukało chętnego na zakup sortowni. Chodzi o parcelę położoną przy ul. Marklowickiej o powierzchni około 15,3 ha. Znajduje się na niej m.in. hala o pow. 664 m2, linia sortownicza odpadów komunalnych zmieszanych, linia sortownicza odpadów ze zbiórki selektywnej, wiata stalowa z kanałem zsypowym oraz waga najazdowa.

W końcu znalazł się nabywca. 12 września w wodzisławskim urzędzie miasta został przeprowadzony przetarg. Zgłosiło się dwóch oferentów. Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 1,35 mln zł (netto). Firma, która wygrała przetarg, zaproponowała 1,6 mln zł (netto). Nabywca nieruchomości to spółka Eko z Rybnika (EKO M. Golik, J. Konsek, A. Serwotka Sp. J.). Co ciekawe, spółka Eko wchodzi w skład konsorcjum firm, które odbierają obecnie śmieci od mieszkańców Wodzisławia Śląskiego (wspólnie z firmą Transgór).

Ostatecznie umowa z firmą, która wygrała przetarg, zostanie sfinalizowana podpisaniem aktu notarialnego. Prawdopodobnie nastąpi to w listopadzie.

Przypomnijmy, że po zmianie przepisów służby komunalne miasta nie mogły użytkować sortowni. Samorząd wystawił ją na sprzedaż. Początkowo cena wywoławcza wyniosła 3,3 mln zł. Wówczas nie znalazł się nabywca.

(mak)