Piątek, 18 października 2019

imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła

RSS

Jeszcze więcej energii ze słońca

25.07.2017 08:20 | 0 komentarzy | eos

O pieniądze unijne na projekt parasolowy wnioskować będzie gmina Kornowac, która w ramach programu Odnawialne Źródła Energii, zamierza wspierać mieszkańców zainteresowanych montażem w swoich budynkach paneli solarnych, pomp ciepła oraz wykorzystaniem na własny użytek fotowoltaiki.

Jeszcze więcej energii ze słońca
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Pracujemy nad przygotowaniem dokumentacji, która pozwoli nam w późniejszych terminach wnioskować o środki. W lipcu planujemy spotkanie informacyjne, natomiast w sierpniu przewidujemy ankietowanie mieszkańców i analizowanie listy rezerwowej osób zainteresowanych instalacjami solarnymi – wyjaśnił wójt Kornowaca Grzegorz Niestrój.

Spodziewa się, że konkurencja w województwie będzie bardzo duża, ponieważ jest spore zainteresowanie energetyką solarną. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio przygotować dokumentację, gdyż tylko najlepsze wnioski uzyskają dofinansowanie.

Mieszkańcy zainteresowani energią solarną mogą wziąć udział w spotkaniu, które odbędzie się 26 lipca, o godz. 16.00 w Domu Kultury w Kobyli, a następnie o godz. 18.00 w Domu Kultury w Rzuchowie.

(ewa)

Ludzie:

Grzegorz Niestrój

Grzegorz Niestrój

Wójt gminy Kornowac.