środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

12.05.2017 07:00 | 0 komentarzy | ma.w

Wójt Pietrowic Wielkich zachęca do odwiedzin Eko-Wystawy, która w sobotę i niedzielę odbędzie się w pietrowickim centrum.

Skupiamy się na walce ze smogiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
maj
13 sobota

XVII Eko-Wystawa w Pietrowicach Wielkich

Start o godz. 09:30, trwa od 13 do 14 maja wstęp wolny

Dla Andrzeja Wawrzynka będzie to 17 impreza, bo jest przy jej organizacji od samego początku, a od 2002 roku nadzoruje ją jako wójt.

– Oprócz prezentacji na stoiskach, gmina organizuje też konferencję z ekspertami. Kto wystąpi w tej roli?

– Zaprosiliśmy ekspertów z wojewódzkiego i narodowego funduszu ochrony środowiska. Chcemy przygotować naszą społeczność do zmian, które wprowadza uchwała Sejmiku Województwa Śląskiego. Kiedy się w nią wczytać, to ważne są pewne okresy wymiany źródeł ciepła na ekologiczne. Ludzie muszą się do tego przygotować. Nasi goście opowiedzą o formach uzyskania dotacji na takie przedsięwzięcia. Przygotować się trzeba, bo to rodzi niemałe koszta. Idziemy z duchem czasu. Smog jest wielkim problemem również dla naszego samorządu.

– Teoria zostanie połączona z praktyką, bo na Eko-Wystawie pojawią się fachowcy z branży grzewczej.

– Jak co roku liczę na nowinki, które przedstawią nasi wystawcy. To poszerzy możliwości przygotowania się zwiedzających do zapowiadanych zmian na Śląsku. Każdy liczy na jakieś nowości techniczne, które będzie można wdrożyć w życie. Trendy i tendencje – to nas interesuje. Chcemy wiedzieć, które paliwa będą preferowane jeśli chodzi o dotacje do nich ze strony funduszy. Ludzie poznają możliwości i dowiedzą się jak rynek systemów grzewczych reaguje na zmiany w prawie. Samych kotlarzy ma być z 15. Będzie z kim porozmawiać. Eko-Wystawa zawsze idzie z duchem czasu. Prezentowane na niej nowinki widać w całym powiecie raciborskim i ościennych gminach. Spodziewam się większego zainteresowania zwiedzających niż w latach ubiegłych. Alarm smogowy zrobił swoje. Będzie dużo pytań o kotły 5 klasy. Z tego co się orientowałem, to wymagają trochę obsługi, co dla starszych mieszkańców nie jest korzystne.

Ludzie:

Andrzej Wawrzynek

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.