Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Co najwyżej 1000 zł kary za nielegalne wysypisko śmieci

Góra śmieci zostanie usunięta przez urząd gminy.

Co najwyżej 1000 zł kary za nielegalne wysypisko śmieci

Na wniosek Daniela Jakubczyka, wójta Gorzyc na ostatniej sesji rady gminy została podjęta decyzja o przeznaczeniu środków finansowych na wywóz śmieci, które zostały nieleglanie wysypane przy drodze dojazdowej do strefy gospodarczej w Gorzyczkach. – Gmina zamierza uporządkować teren, a następnie dochodzić zwrotu poniesionych kosztów od sprawcy w ramach prowadzonego przez organy ścigania lub wymiar sprawiedliwości postępowania – wyjaśnia Beata Futerska z Urzędu Gminy w Gorzycach. Wykonując uchwałę rady gminy urząd gminy zbiera obecnie oferty na wywóz śmieci.

Przypomnijmy, w połowie października ubiegłego roku na ul. Wilkowiec w Gorzyczkach, dwóch mieszkańców tej miejscowości zauważyło, jak z dużych aut ciężarowych na pobocze drogi wysypywane są śmieci. Świadkowie od razu zaalarmowali sołtysa, ten wójta, a wójt policję. Patrol nie zastał już ciężarówek, ale świadkowie spisali numery rejestracyjne. Dzięki temu policja mogła ustalić sprawcę. – Zleceniodawcą procederu okazała się właścicielka firmy transportowej z miejscowości Klucze – mówi kom. Marta Pydych, rzecznik prasowy wodzisławskiej policji. Na pierwsze przesłuchanie kobieta podobno nie mogła przybyć. Prosiła o przesunięcie przesłuchania. Miało się ono odbyć w miniony piątek.

Postępowanie prowadzi komisariat policji z Rogowa. – W najbliższych dniach właścicielka firmy usłyszy zarzut popełnienia wykroczenia z art.154 par.2 i wówczas sprawa zostanie skierowana do sądu – wyjaśnia kom. Pydych. Z kodeksu wykroczeń wynika, że to akurat wykroczenie zagrożone jest karą... 1000 zł. Miejmy więc nadzieję, że gmina skutecznie wyegzekwuje od sprawczyni koszty usunięcia śmieci, co okaże się znacznie dotkliwszą karą.

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
idla 04.02.2017 11:33

no to jest śmiechu warte,1000zł kary? pewnie ta sama firma wysypała smieci w Wodzisławiu na ul.Olszyny