Wtorek, 19 marca 2019

imieniny: Józefa, Bogdana, Laili

RSS

Będą zmiany w opłacie śmieciowej. Jakie? To tajemnica

24.04.2016 20:19 | 0 komentarzy | ma.w

Miasto zmieni wysokość opłaty śmieciowej. Ze szczegółami urzędnicy zwlekają. - Nie chcemy spalić tematu. Obawiamy się, że zostanie wykorzystany do walki politycznej - powiedział 21 kwietnia członkom komisji gospodarki wiceprezydent Wojciech Krzyżek. Radny Jan Wiecha prosił by ze sprawą nie czekać, bo to dla raciborzan drażliwy punkt.

Będą zmiany w opłacie śmieciowej. Jakie? To tajemnica
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Dobiegły końca prace nad nową metodą obliczania opłaty śmieciowej. Rada miasta uznała, że w aktualnym systemie należy wprowadzić np. ulgi dla gospodarstw wieloosobowych stosowane w gminach powiatu i miastach w regionie. - Dojdzie do tego, z tym, że że część osób będzie musiała zapłacić wyższą opłatę aby inni mogli płacić mniej - stwierdził Krzyżek.

Zastępca prezydenta zapowiedział zastosowanie metody mieszanej (obecnie w Raciborzu obowiązuje tzw. pogłowne, 12 zł od osoby, wcześniej było 9 zł). - Przedstawimy je w najbliższym czasie. Nie chcemy spalić tematu, zwłaszcza medialnie. Nie chcemy aby wykorzystano go do walki politycznej - dodał W. Krzyżek. Przyznał, że nie było jednomyślności w komisji doraźnej zajmującej się wypracowaniem metody. - Według mnie ta nowa będzie w miarę czytelna i będzie to działało - zaznaczył.

Z odsuwaniem podania publicznie informacji o zmianach w systemie opłat jak i wprowadzaniem zmian dopiero od 1 stycznia 2017 roku nie zgodził się radny Jan Wiecha. - Nie czekajmy. To drażliwy punkt ta podwyżka opłaty śmieciowej - ocenił rajca.


Artykuł doczekał się odpowiedzi prezydenta Mirosława Lenka. Można ją przeczytać TUTAJ.

Ludzie:

Jan  Wiecha

Jan Wiecha

Radny Gminy Racibórz.

Wojciech Krzyżek

Wojciech Krzyżek

I Zastępca Prezydenta Raciborza ds. gospodarczych