środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Zdrowe śniadanie to podstawa! Ekologiczny konkurs w II LO [WYNIKI]

28.04.2015 12:44 | 0 komentarzy | (q)

28 kwietnia kolejny raz zaprosiliśmy  uczniów gimnazjów z Raciborza oraz okolic na IX Powiatowy Konkurs Ekologiczny pod hasłem Dla siebie i dla Ziemi. Racibórz 2015.

Zdrowe śniadanie to podstawa! Ekologiczny konkurs w II LO [WYNIKI]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Konkurs został objęty honorowym patronatem prof. Jerzego Buzka - Premiera RP, Przewodniczącego PE, Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Ryszarda Winiarskiego Starosty Raciborskiego. Laureat konkursu – Kamil Mucha – Gimnazjum nr 2 w Raciborzu otrzymał cenną nagrodę, ufundowaną przez prof. Jerzego Buzka - wizyta w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Nagrodę w imieniu prof. Jerzego Buzka wręczył Henryk Kretek.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 10. Uczestnicy zmierzyli się z trudnym testem  sprawdzającym ich wiedzę z zakresu ekologii i ochrony środowiska, który przygotowała mgr Bogumiła Bąk. Po wyczerpującym wysiłku umysłowym goście zostali zaproszeni, jak co roku, na ekologiczne śniadanie. Częstowali się kanapkami, sałatkami, owocami i słodkościami przygotowanymi przez uczniów klasy 1B których wspierały swoim doświadczeniem i  energią mgr Aleksandra Pochwała, Bogumiła Bąk, Judyta Bortel.

Po sycącym i zdrowym posiłku nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody finansowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe i rzeczowe ufundowane przez Rafako. Tradycją tego konkursu stało się obdarowywanie uczestników sadzonkami drzew,  przekazanych przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie Drzewka wkrótce zaszumią przed ich szkołami lub domami.

W konkursie wzięło udział 28 uczniów. Laureaci konkursu:

I miejsce – Kamil Mucha (Gimnazjum nr 2 w Raciborzu), opiekun Pani Ewa Nizio

- otrzymał w nagrodę wycieczkę do Brukseli

II miejsce – Patrycja Surma (Gimnazjum nr 2 w Raciborzu), opiekun Pani Ewa Nizio

-talon o wartości 200 pln

III miejsce – Paulina Bańczyk (Gimnazjum w Tworkowie), opiekun Justyna Wojda

-talon o wartości  150 pln

IV miejsce – Magdalena Stajner  (Gimnazjum w Pietrowicach Wielkich), opiekun Pani Anna Kucharczyk - talon o wartości 100 pln

Gratulujemy zwycięzcom! Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu ich opiekunom za udział  zapraszamy na kolejną edycję.