Poniedziałek, 12 listopada 2018

imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora

RSS

Piotr Kuczera i Paweł Macha w jednym kajaku będą sprzątać rzekę Rudę

16.04.2015 21:45 | 0 komentarzy | ż

25 i 26 kwietnia odbędzie się kolejna edycja akcji „Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy”. W przedsięwzięciu udział weźmie prezydent Rybnika Piotr Kuczera, a gościem specjalnym wydarzenia będzie podróżnik – Aleksander Doba.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Organizowane od 2010 roku „Wielkie Sprzątanie Rzeki Rudy” to przedsięwzięcie, którego celem jest oczyszczenie koryta rzeki Rudy i jej nabrzeża ze śmieci. Inicjatywa polega na organizacji spływu kajakowego, którego uczestnicy sprzątają napotkane na swojej drodze odpady. Akcję wieńczy segregacja zebranych śmieci i przekazanie ich odpowiednim służbom.

Jednym z uczestników wielkiego sprzątania będzie jego patron honorowy – prezydent Rybnika Piotr Kuczera, który popłynie w kajaku razem z burmistrzem Kuźni Raciborskiej, Pawłem Machą.

Pierwszego dnia uczestnicy spływu z przystani „Pod Żaglami” dopłyną do Parku Cystersów w Rudach. Drugi etap zakłada trasę na odcinku od Parku Cystersów do Kuźni Raciborskiej.

Wielkie sprzątanie Rudy to także okazja do integracji przedstawicieli różnych środowisk. Służy temu przede wszystkim wspólna praca na rzecz realizacji ekologicznego celu, ale także zabawa – w programie imprezy uwzględniono m.in. ciekawe koncerty w ramach planowanego biwaku. Gościem specjalnym akcji będzie zdobywca tytułu „Człowiek roku National Geografic 2014" - Aleksander Doba, który przedstawi prezentację o swojej transatlantyckiej wyprawie kajakowej.

 

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika