Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zielone Czeki rozdane. To prestiżowe nagrody WFOŚiGW

Gala "Zielonych Czeków 2024" odbyła się w Kinoteatrze Rialto w Katowicach. Fundusz nagrodził laureatów czekami o wartości 10 000 zł, a także autorską statuetką oraz dyplomem. W tym roku uhonorowano laureatów w czterech kategoriach. Przyznano również nagrodę specjalną.

Zielone Czeki rozdane. To prestiżowe nagrody WFOŚiGW
Gala "Zielonych Czeków 2024" odbyła się w Kinoteatrze Rialto w Katowicach

Wojciech Sutor został laureatem w kategorii "Ekologiczna osobowość roku". Nagroda została mu przyznana za godną naśladowania postawę proekologiczną i wdrażanie w życie inicjatyw związanych z opieką nad Rezerwatem przyrody „Segiet”.

Miasto Rybnik zdobyło Zielony Czek w kategorii "Gmina przyjazna dla czystego powietrza", za kompleksowe działania antysmogowe mające realny wpływ na poprawę jakości powietrza.

W kategorii "Inwestycja proekologiczna roku", Zielony Czek zdobyło Miasto Świętochłowice. Otrzymało go za realizację inwestycji pn. „Poprawa jakości środowiska miejskiego gminy Świętochłowice – remediacja terenów zdegradowanych i zanieczyszczonych w rejonie stawu Kalina wraz z przywróceniem jego biologicznej aktywności”.

Koło Łowieckie w Nowinach zostało laureatem w kategorii "Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej". Nagrodę przyznano za wieloletnie działania na rzecz ochrony przyrody i edukacji ekologicznej dzieci i młodzieży.

Z kolei nagroda specjalna trafiła w ręce Bartłomieja Kubaczka, szesnastoletniego działacza społecznego z Gminy Lipowa, za godną podziwu postawę proekologiczną oraz aktywny udział w życiu gminnej społeczności.

„Nagrody przyznawane są już od 30 lat, właśnie za działalność proekologiczną, postawę proekologiczną oraz działalność prośrodowiskową, wręczane nietuzinkowym osobom, instytucjom i organizacjom działającym na terenie województwa śląskiego” – powiedział Prezes WFOŚiGW w Katowicach Mateusz Pindel, który wraz z Zastępcą Prezesa Iwoną Gejdel-Targosz wręczał nagrody.

Ponadto wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali Andreas Glenz oraz Przemysław Bartos - Ekologiczna osobowość roku; Gmina Pszczyna i Gmina Rydułtowy - Gmina Przyjazna dla czystego powietrza; Gmina Chybie i Gmina Kornowac - Inwestycja proekologiczna roku; Stowarzyszenie POLARIS – OPP oraz Beskidzki Związek Pszczelarzy „BARTNIK” - Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej.

Galę prowadziła dziennikarka Radia Katowice Gabriela Kaczyńska, o akcent muzyczny zadbała Kapela PoPieronie z Beskidu Żywieckiego.

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].