EkoNowiny NW
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejny bank uruchamia kredyt z dotacją

Kolejny bank uruchomił ścieżkę kredytową dla programu priorytetowego „Czyste Powietrze”. To Santander Consumer Bank – siódmy z banków, które w tej sprawie podpisały umowę o współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz funduszami wojewódzkimi.

Kolejny bank uruchamia kredyt z dotacją
Klienci Santander Consumer Bank u swoich doradców w oddziałach otrzymają pełną informację o programie „Czyste Powietrze”
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Wnioski o kredyt na cele zgodne z programem „Czyste Powietrze” i dotację na częściową jego spłatę można składać w banku od środy 27 kwietnia 2022 r. Klienci Santander Consumer Bank u swoich doradców w oddziałach otrzymają pełną informację o programie „Czyste Powietrze” oraz pomoc w złożeniu wniosku o kredyt i dotację na częściową spłatę kapitału zaciągniętego kredytu. Propozycja banku to wyjście naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom beneficjentów programu „Czyste Powietrze”, którzy chętnie korzystają z tego rodzaju wsparcia finansowego.

Kredyt jest powiązany z dotacją z programu „Czyste Powietrze”. W przypadku Kredytu gotówkowego Czyste Powietrze (RRSO 9,37%) dwa wnioski – o finansowanie i o dotację – składa się w oddziale Santander Consumer Banku. Załatwiający sprawę doradca w banku nie tylko pomaga wypełnić dokumenty, ale także wysyła w imieniu kredytobiorcy wniosek o dotację do właściwego terytorialnie wojewódzkiego funduszu ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW).

Kredyt zostaje wypłacony niezwłocznie po otrzymaniu dwóch pozytywnych decyzji. Inwestycję należy zrealizować w ciągu 18 miesięcy od dnia wnioskowania o dotację, a następnie złożyć we właściwym WFOŚiGW wniosek o jej rozliczenie. Fundusz wypłaci dotację po pozytywnej weryfikacji dokumentów, a bank zaksięguje te pieniądze na poczet spłaty części kapitału kredytu.

Maksymalna kwota Kredytu gotówkowego Czyste Powietrze o jaką może wnioskować klient, to 100 000 złotych – z dogodnym okresem kredytowania nawet do 96 miesięcy. Bank oferuje jednomiesięczną karencję w spłacie pierwszej raty i nie pobiera prowizji. Kredyt objęty jest gwarancją Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK), dzięki czemu Santander Consumer Bank może zaoferować większy limit na realizację planów zgodnych z programem „Czyste Powietrze” i korzystniejszy kredyt. Połącznie obu produktów finansowych – dotacji i kredytu – sprawia, że w praktyce koszt kredytu może być w dużej części spłacony dzięki rządowemu dofinansowaniu.

– Obserwujemy rosnące zainteresowanie produktami ekologicznymi ze strony naszych klientów. Chcemy wspierać ich we wdrażaniu takich rozwiązań w ich domach, dlatego w ubiegłym roku jako jeden z pierwszych banków zdecydowaliśmy się na przystąpienie do programu „Czyste Powietrze”. Wprowadzenie do naszej oferty produktów z dotacją na ekorozwiązania wpisuje się w naszą strategię w zakresie działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Chcemy dalej brać czynny udział w zielonej transformacji i planować dalsze, proekologiczne aktywności – mówi Przemysław Kończal, Prezes Zarządu Santander Consumer Banku.

– Wypracowaliśmy szczególny, rzadko spotykany i atrakcyjny mechanizm współpracy z bankami. Kredyt jest połączony z dotacją z programu „Czyste Powietrze”, co oznacza, że pieniądze uzyskane z programu są przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu – podkreśla wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Paweł Mirowski. – Jeżeli beneficjent dostanie dotację i spłaci część kapitału, to automatycznie następuje obniżenie pozostałych rat do spłaty. Także dla komercyjnych banków, takich jak właśnie Santander Consumer Bank, kredyt jest bardziej bezpieczny, bo gwarantowany z Ekologicznego Funduszu Poręczeń i Gwarancji w BGK. Mając takie dodatkowe zabezpieczenie, banki mogą oferować klientom bardziej atrakcyjne warunki dofinansowania – dodaje wiceszef NFOŚiGW.

Celem programu „Czyste Powietrze” jest wymiana nieefektywnych i szkodliwych dla środowiska źródeł ciepła wraz z możliwością termomodernizacji domów jednorodzinnych. Zaangażowanie sektora bankowego w program umożliwia aplikowanie o dotację wszystkim tym właścicielom domów, którzy dodatkowo potrzebują wsparcia na wkład własny.

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].