Kornowac, Kuźnia Raciborska i Racibórz otrzymają dotacje na zielone przestrzenie

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach 5 maja rozstrzygnął pierwszą edycję konkursu na utworzenie w przestrzeni publicznej terenów zieleni pn. „Zielona Przestrzeń”. Dofinansowane zostały zadania, które wyróżniły się kreatywnością i pomysłowością w sposobie zagospodarowania terenu oraz zaangażowaniem społeczności lokalnej w opracowanie projektu i w jego realizację.

Kornowac, Kuźnia Raciborska i Racibórz otrzymają dotacje na zielone przestrzenie
www.freepik.com

Wśród samorządów, które otrzymają dofinansowanie znalazły się również te z powiatu raciborskiego. Kuźnia Raciborska na budowę „EKOPARKU” otrzyma 205 330,00 zł. Racibórz na utworzenie „Zielonego zakątku na Ostrogu” w Raciborzu pozyska 250 000,00 zł. Dofinansowanie uzyska również Gmina Kornowac, która na utworzenie „Zielonej przestrzeni przy punkcie widokowym w Kornowacu” otrzyma 229 334,80 zł.

(eco)


Za treści zawarte w publikacji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~GminazWidokami (31.0. * .145) 23.05.2023 12:15

Nie mam nic przeciwko rozwijaniu się temu turystycznemu też. Tylko niech mi ktoś wytłumaczy : obok średniej wieży widokowej, powstanie mniejsza wieża widokowa obok calkiem niskiego punktu widokowego ? Tak czy nie ?