Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 26 (503) Data wydania: 28.06.16
Czytaj e-gazetę

7. Rybnicki Półmaraton Księżycowy w nowej odsłonie

Już po raz siódmy fani biegania spotkali się, aby wziąć udział w Rybnickim Półmaratonie Księżycowym. 

Tegoroczna edycja tego biegu była wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz start i meta były usytuowane na kąpielisku Ruda. Tradycyjnie już biegacze mieli do pokonania trzy pętle (długość trasy, która posiada atest PZLA: 21,097 km). Oprócz zmagań wg kategorii głównych (generalna kobiet i mężczyzn open, wiekowa kobiet i mężczyzn), przygotowano dodatkowe rywalizacje: Maraton Dwóch Serc i Sztafetę Firm. Nagrodzeni zostali również Najlepszy Rybniczanin i Najlepsza Rybniczanka. W klasyfikacji open najlepsi – sześciu pierwszych – otrzymują nagrody pieniężne (1. miejsce: 2 tys. zł, 2. miejsce 1,5 tys. zł, 3. miejsce 1 tys. zł, 4. miejsce: 600 zł, 5. miejsce: 500 zł, 6. miejsce: 400 zł). Dla zwycięzców pozostałych klasyfikacji przygotowano nagrody rzeczowe.

Ostatecznie w półmaratonie najlepszy okazał się Oleksander Sitkovski z Ukrainy, który przebiegł trasę w czasie 1.06.16. Wśród kobiet zwyciężyła jego rodaczka Alena Serdiuk (1.18.41). Najszybszym rybniczaninem został Kamil Czapla, a rybniczanką Ewa Fliegert.

(pm)


Piotr Sobik, Kabaret Młodych Panów – Stars Manager

To był mój debiut w rybnickim półmaratonie i czuje się z tego powodu bardzo dumny. Super uczucie. Trenowałem na tej trasie wcześniej, przebiegłem ją dwa razy, ale nie mogę ocenić czy jest trudniej czy łatwiej niż w latach poprzednich, bo wtedy nie startowałem. Ale mi się trasa podoba, jest przyjazna dla biegacza, chociaż zaczyna się od sporej liczby podbiegów. Kabaret Młodych Panów startował już w tej imprezie dwa lata temu, w innym składzie niż w tym roku. Wtedy postanowiłem, że też zacznę biegać. Mam problem tylko w zimie, bo nie mogę pokonać naszego rybnickiego powietrza. A że lubię trenować wieczorami, to jest to problem. Impreza jest fantastyczna. Myślę, że nie trzeba nic mówić, wystarczy spojrzeć na liczbę uczestników.

Piotr Masłowski, wiceprezydent Rybnika

Wydaje mi się, że nowa trasa jest trudniejsza od tej starej. Tak mi się wydaje i tak twierdzą uczestnicy. Ja tę trasę znam dobrze, bo długo mieszkałem przy ul. Kościuszki i nie raz, nie dwa biegałem tędy. Jednak zawody, rywalizacja dają dodatkowego kopa. Momentami miałem kryzysy, myślałem już, że nie dam rady, ale ostatecznie pobiłem rekord życiowy i jest super. Organizacja całej imprezy jest rewelacyjna. Nowe miejsce też temu sprzyja. Tu jest po prostu lepsza infrastruktura. Mam nadzieję, że w przyszłości wystartujemy jako sztafeta prezydentów. Był już taki pomysł w tym raku, ale Wojtek Świerkosz ma kontuzję i się nie udało. Mam jednak nadzieję, że jak zdrowie pozwoli to dołączy do nas Wojtek Student i w przyszłym roku uda się zrealizować ten pomysł.

Kamil Czapla, najlepszy rybniczanin

W półmaratonie biegłem trzeci raz, ale powiem szczerze, że już nie pamiętam jak wyglądała stara trasa. Biegłem na niej kilka lat temu, od tego czasu było tyle innych biegów, że po prostu nie jestem w stanie sobie jej odtworzyć. Ta nowa, jest wymagająca, ale udało mi się pobić życiówkę. Poprawiłem wynik w rybnickim półmaratonie o prawie 3 minuty, tak więc jest ok. Na tej trasie trzeba zacząć spokojnie, ja tak zrobiłem. Potem była moc na końcówce i mogłem przyśpieszyć. W moim odczuciu jest szansa, że w bliskiej przyszłości wygra ten bieg rybniczanin. Myślę tutaj Dawidzie Malinie. W tym roku nie mógł wystąpić, bo startuje w mistrzostwach Polski. Cieszę się, że w Rybniku jest moda na bieganie. Mieszkałem sporo czasu w Katowicach i tam nie biega tyle osób co tutaj. A bieganie jest dla wszystkich. Sam jestem tego przykładem. Grałem kiedyś w piłkę, potem dla żartu zacząłem biegać i tak już zostało. Wracając jeszcze do biegu, to w Półmaratonie Księżycowym lubię najbardziej to, że można biec przez rynek. To miejsce niesamowicie uskrzydla. Cały bieg jest jednym z najlepszych w jakich uczestniczyłem. Cieszę się tym bardziej, że chciałem wygrać rywalizację najlepszego rybniczanina i to się udało.


Open mężczyzn: 1. Oleksandr Sitkovskiy (Ukraina) 1.06.16, 2. Abderrahim Elasri (Maroko) 1.06.58, 3. Kibet Rop Abel (Kenia) 1.07.36

Open kobiet: 1. Alena Serdiuk (Ukraina) 1.18.41, 2. Jepkurui Biwott Gladys (Kenia) 1.20.05, 3. Valentyna Kiliarska (Ukraina) 1.28.11

Sztafety: 1. Inżynieria Biegania (Kamil Czapla, Radosław Kasprzak, Kamil Kunert) 1.14.21, 2. Relax Med Monsun (Krzysztof Bartosik, Robert Zostawa, Ireneusz Stachowski) 1.22.04, 3. Pogoria Biega Team 1 (Jakub Bednarz, Grzegorz Boberek, Zbigniew Sikora) 1.23.26

Maraton Dwóch Serc: 1. Prawdziwa miłość. Kamil Czapla, Ewa Janiczek (Rybnik) 2.49.32, 2. Juliany. Mariusz Rębisz, Agnieszka Rębisz (Racibórz) 3.03.53, 3. Oli i Antek. Robert Adamski, Ola Orkwiszewska (Bieruń) 3.04.25

Najlepszy rybniczanin: 1. Kamil Czapla 1.12.50, 2. Kamil Bednorz 1.28.09, 3. Marek Kotas 1.28.09

Najlepsza rybniczanka: 1. Ewa Fliegert 1.34.34, 2. Ewa Janiczek 1.36.42, 3. Katarzyna Kusidło 1.38.07