Niedziela, 18 sierpnia 2019

imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony

RSS

Music & Water Festival. Gwiazdą Hurts

21.06.2016 00:00 red

Długo fani muzyki musieli czekać na nazwę zespołu, który będzie gwiazdą tegorocznego koncertu, który tradycyjnie już w połowie roku organizowany jest na stadionie przy ul. Gliwickiej. Ostatecznie w Rybniku, 28 sierpnia, zagra Hurts. 

Władze miasta od dłuższego czasu deklarowały, że nie interesuje ich organizacja tylko i wyłącznie koncertu. Prezydent Piotr Kuczera i jego zastępca Piotr Masłowski, chcieli, aby muzyczne wydarzenie w Rybniku bardziej przypominała festiwal. Już w tym roku ma być tego namiastka. Impreza będzie się odbywać przez cały dzień, w kilku miejscach. Organizatorzy chcę połączyć muzykę i „wodę” stąd nazwa wydarzenia – Music & Water Festival. Ta koncepcja podoba się prezydentowi Rybnika. – Festiwal będzie świeżym, ożywczym punktem na koncertowej mapie Polski. Przedsięwzięcie doskonale wpisuje się w klimat Rybnika, który z powodzeniem aspiruje do tytułu cenionego na ogólnopolskim forum ośrodka kulturalnego. Music & Water Festival to okazja do tego, był połączyć dobrą zabawę przy muzyce z bogatą ofertą miasta w zakresie aktywnego spędzania wolnego czasu i relaksu – twierdzi prezydent Kuczera.

Festiwal zostanie zorganizowany na stadionie oraz na Rudzie. Powstaną trzy sceny, na których zaprezentują się artyści, będących w przededniu wielkich triumfów oraz gwiazdy, których przeboje od lat szturmują listy przebojów.

Od samego rana pozytywną atmosferę zapewni Strefa Water z artystami polskiej sceny muzycznej, ze sceną DJ’s, z aktywnościami Wake i Stand Up Padle. Wieczorem miejsce ożywi Strefa Stadion, na której zagra brytyjski duet Hurts, grający muzykę elektroniczną i synth popową. To właśnie dzięki niej zespół zdobył serca fanów na całym świecie, wydając w 2010 roku debiutancki album „Happiess”.

Hurts promuje obecnie swój trzeci album „Surrender”, wydany jesienią 2015. Na scenie zabrzmią zarówno nowe, jak i znane z poprzednich krążków przeboje – Wonderful life, Better Than Love, Some Kind of Heaven. – Tworząc Music & Water Festival pragniemy wpisać się w nurt odkrywania muzyki na żywo, i wspólnego przeżywania muzycznych emocji. Jednocześnie pragniemy dla Rybnika wydarzenia modnego i śmiałego, które wpisuje się doskonale w klimat i możliwości tego miejsca – mówi Radosław Drozda w imieniu organizatorów wydarzenia, którzy podkreślają, że mają plan działania na kilka lat. Chcę, aby festiwal się rozrastał i za 3 – 4 lata osiągnął frekwencję na poziomie 15 tys. Poza Hurts w Rybniku pojawią się popularni artyści polscy. Ich nazwiska organizatorzy będą ujawniać cyklicznie.

(pm)


Strefy festiwalowe

Strefa Stadion

Start o godz. 19.00. Zagrają artyści z Polski oraz gwiazda pierwszej edycji festiwalu, grupa Hurts.

Strefa – Kąpielisko – Baseny

Start o godz. 11.00. Wszystkich przywitają dwa sety z muzyka elektroniczną. Muzyka, taniec i woda, właśnie w taki sposób ma się rozpocząć festiwal.

Strefa – Kąpielisko – Scena

Od godziny 15.00 zmiana nastroju i na małej scenie przy basenach wystąpią polscy artyści. To będzie rozgrzewka przed finałem, który odbędzie się na stadionie.

Strefa – Kąpielisko – Staw

Przez cały dzień na przyległym zalewie – atrakcje związane z aktywną rekreacją. Będzie można samemu sprawdzić się w wake oraz wypożyczyć żaglówki, kajaki, łódki i sup.


Bilety

Sprzedaż karnetów na Music & Water Festival rozpocznie się w środę, 22 czerwca w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej oraz we wszystkich stacjonarnych punktach sprzedaży sieci Eventim.

1. Karnet Golden (wejście do strefy Golden Circle z dostępem do Strefy Water) – 139 zł

2. Karnet Silver (wejście na trybunę z dostępem do Strefy Water) – 99 zł od 21.06; 109 zł od 01.08; 119 – od 15.08; 129 – na tydzień przed festiwalem

3. Karnet Bronze (wejście na płytę z dostępem do Strefy Water) – 89 zł od 21.06; 99 zł od 1.08; 109 zł od 15.08; 119 zł na tydzień przed festiwalem.

  • Numer: 25 (502)
  • Data wydania: 21.06.16
Czytaj e-gazetę