Wtorek, 7 lipca 2020

imieniny: Estery, Metodego, Kiry

RSS

Rybnik w obiektywie. Weź udział w konkursie

17.05.2016 00:00 red.

– Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym na najpiękniejsze ujęcia miasta w nocnej i dziennej odsłonie. Zwycięskie fotografie zostaną wykorzystane na tworzonej mapie atrakcji Rybnika – informuje Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy UM Rybnik.

Mapa najciekawszych atrakcji położonych w ścisłym centrum pn. „Spacer po mieście” będzie jednym z gadżetów nowo powstającego punktu informacji miejskiej na ul. Jana III Sobieskiego.

Konkurs fotograficzny dotyczy dwudziestu najbardziej charakterystycznych punktów Rybnika. – Poszukujemy niekonwencjonalnych ujęć, ukazujących atrakcyjne walory miasta – za dnia oraz w nocy. Maksymalnie można zgłosić 40 zdjęć. Nagroda pieniężna to 50 zł za każdą fotografię docenioną przez jury. Najlepsze fotografie znajdą się na mapce atrakcji oraz mogą zostać wykorzystane również w innych materiałach promocyjnych. Zgłoszenia do końca maja – dodaje Skupień.

Szczegóły można znaleźć w regulaminie konkursu – na stronie www.rybnik.eu. Najważniejsze jego zapisy to: – zgłaszane do konkursu zdjęcia powinny być dostarczone w formie cyfrowej, w formacie pdf (na CD) o rozdzielczości – 300 dpi, długość krótszego boku: co najmniej 20 cm (2600px), maksymalna wielkość pliku – 20 MB. Technika prac dowolna, za wyjątkiem fotografii powstałych w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej. Dopuszcza się: konwersję zdjęć kolorowych do czarno-białych lub sepii, nakładanie kolorowych filtrów itp. oraz korektę polepszającą jakość zdjęć (wyostrzanie, kontrast, nasycenie, rozjaśnienie). Do konkursu mogą być zgłaszane te zdjęcia, które nie były przedmiotem zgłoszenia w innych konkursach.

(pm)

  • Numer: 20 (497)
  • Data wydania: 17.05.16
Czytaj e-gazetę