Piątek, 23 sierpnia 2019

imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

RSS

W skrócie

17.05.2016 00:00 red.

Rybnik

KULTURA

Uśmiech dziecka

W tym roku Dzień Dziecka odbędzie się w Rybniku w nowej odsłonie. Jeden z elementów miejskiej zabawy to konkurs na zdjęcie lub film najbardziej roześmianych pociech. Konkurs „Uśmiech dziecka” organizowany jest przez Biuro Kultury UM w ramach Miejskiego Dnia Dziecka, który odbędzie się 4 czerwca na rybnickim kampusie. Jego celem jest nagrodzenie najlepszego zdjęcia przedstawiającego roześmianą/uśmiechniętą twarz dziecka lub krótkiego filmiku prezentującego najbardziej zaraźliwy śmiech dziecka. Prace można nadsyłać do 24 maja w 3 kategoriach wiekowych: 0-1 rok, 1-5 lat, 6-13 lat. Muszą być one wykonane w latach 2015-2016. Zdjęcie oraz film należy w nazwie pliku opisać imieniem i nazwiskiem autora, z dodaniem nazwy miejscowości zamieszkania. Zdjęcia w formacie JPG bądź filmiki (mogą być wykonane telefonem komórkowym) należy nadsyłać na adres: kultura@um.rybnik.pl.

SAMORZĄD

Podpisali umowę

W ostatnim Tygodniku opisywaliśmy sprawę wykupów terenów pod drogę Pszczyna-Racibórz. Mamy dodatkowe informacje w tym temacie. Miasto informuje, że w środę, 11 maja, podpisana została umowa na wykonanie wycen nieruchomości przeznaczonych do wykupu. Wyceny realizować będzie Biuro Usługowe „APHETA” s.c. Witaszek Elżbieta, Witaszek Urszula za kwotę 176.000 zł. W najbliższym czasie trwać będą prace związane z ustalaniem harmonogramu sporządzania wycen. Zgodnie z przyjętymi założeniami, rzeczoznawcy powinni już w tym tygodniu, po wcześniejszym umówieniu się, zacząć realizację wycen. Miasto uzyskało od Wojewody Śląskiego dotację celową na wykonanie wycen nieruchomości w wysokości 180.579 zł.

REKREACJA

Odjazdowy Bibliotekarz

„Odjazdowy Bibliotekarz” to rajd rowerowy bibliotekarzy, czytelników oraz wszystkich miłośników książki, bibliotek i rowerów. Rajdowi towarzyszyć będzie bookcrossing (bezpłatna wymiana książek). Kolorem akcji jest pomarańczowy (uczestnicy proszeni są o założenie w miarę możliwości pomarańczowych koszulek). Rajd odbędzie się 11 czerwca o godz. 10.00 (zbiórka od godz. 9:00, miejsce: filia nr 4 PiMBP, ul. Za Torem 3b, Paruszowiec-Piaski, Błonia). Przebieg rajdu jest atrakcyjny topograficznie i przyrodniczo. Ciekawostki historyczne przedstawi Aleksander Żukowski – przewodnik i turystyczny pasjonat, autor przewodnika po szlakach rowerowych, pieszych i dydaktycznych Rybnika „Szlakami Zielonego Śląska”. Zapisy do 1 czerwca – tel. (32)422 13 20, e-mail: bziolko@biblioteka.rybnik.pl lub osobiście w filii nr 4. Liczba miejsc jest ograniczona.

  • Numer: 20 (497)
  • Data wydania: 17.05.16
Czytaj e-gazetę