Wtorek, 20 sierpnia 2019

imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela

RSS

Przebadaj się za darmo

17.05.2016 00:00 red.

Ruszają kolejne Rybnickie Dni Promocji Zdrowia

Kilkadziesiąt darmowych badań, bezpłatne konsultacje z najlepszymi specjalistami, porady dietetyka, pokazy pierwszej pomocy, cytobus, warsztaty i wykłady otwarte – to tylko niewielka część oferty XXIII Rybnickich Dni Promocji Zdrowia. Tegoroczna akcja odbywać się będzie od 23 do 25 maja.

Z roku na rok Rybnickie Dni Promocji Zdrowia cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dwa lata temu wzięło w nich udział około 1000 osób, w zeszłym roku z porad, konsultacji i badań skorzystało blisko 1400 osób. – Cieszy nas tak duża popularność tego wydarzenia wśród mieszkańców Rybnika. To motywuje do działania i szukania nowych propozycji służących propagowaniu postaw prozdrowotnych. Świadomość Polaków w tym zakresie jest coraz większa, jestem przekonana, że mamy w tym swój udział – mówi Sylwia Figura-Kluszczyńska, dyrektor NZOZ Puls-Med w Rybniku. Udział rybnickiego ZUS w akcji potwierdza, że profilaktyka prozdrowotna jest ważnym założeniem polityki społecznej państwa. – Postrzegamy zdrowie jako naszą własność, ale zapominamy, że problemy zdrowotne statystycznego Polaka mają wpływ na całe społeczeństwo. Czy to w postaci rosnących wydatków na leczenie, czy malejącej liczby osób zdolnych do pracy. Nasze przedsięwzięcie to próba zwrócenia uwagi również na tę zależność – dodaje Beata Kopczyńska, rzecznik prasowy Oddziału ZUS w Rybniku.

Pierwszy dzień akcji, który odbywać się będzie w Oddziale ZUS w Rybniku, przy ul. Reymonta 2, zaplanowano głównie pod kątem profilaktyki kobiecych chorób nowotworowych. Drugi i trzeci dzień imprezy odbędzie się na terenie NZOZ Puls-Med przy ul. Grunwaldzkiej 66, na osiedlu Nowiny. Szczegółowy harmonogram imprezy można znaleźć na stronie: www.pulsmed.rybnik.pl.

(r)

  • Numer: 20 (497)
  • Data wydania: 17.05.16
Czytaj e-gazetę