Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

W skrócie

16.02.2016 00:00 red

Powiat

Dzielnica przyzna nagrody

Rada Dzielnicy Golejów ustanowiła tytuł „Zasłużony dla Golejowa” dla osób (i organizacji), które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji dzielnicy, a także nagrodę w postaci statuetki Temidy dla osób (bądź instytucji), których osiągnięcia w pracy na rzecz dzielnicy, w danym roku kalendarzowym, zyskały szczególne uznanie mieszkańców. Statuetka przyznawana będzie w 4 kategoriach: Biznes, Samorząd, Sport oraz Kultura i Edukacja. Wkrótce zarząd dzielnicy określi wzór wniosku dla kandydatów do tytułu i nagrody, skład kapituły oraz termin pierwszej uroczystej gali.

Oceniają wnioski

Dokładnie 173. Tyle wniosków spłynęło w odpowiedzi na konkurs „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich - Śląskie Lokalnie (2016): dotacje na rozwój młodych podmiotów”. Obecnie trwa ich ocena. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone prawdopodobnie 15 lutego 2016 r. W tym samym dniu ogłoszony zostanie także kolejny konkurs - na realizację lokalnych przedsięwzięć w sferze pożytku publicznego. O dofinansowanie w konkursie tym będą mogły ubiegać się młode organizacje oraz grupy nieformalne.

Kamera wypatrzyła pijaka

Do izby wytrzeźwień trafił pijany mężczyzna, który idąc w stronę ul. Sobieskiego, wymachiwał butelką. Operator monitoringu zauważył na ul. Zamkowej osobę, która spożywała alkohol w miejscu zabronionym. Strażnicy odnaleźli kompletnie pijanego mężczyznę, idącego w stronę ul. Sobieskiego. Podczas legitymowania był on agresywny, więc funkcjonariusze użyli środków przymusu bezpośredniego. Ze względu na stan, w jakim znajdował się mężczyzna, patrol przewiózł go do Izby Wytrzeźwień w Chorzowie.

Kontrole autobusów

W ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2016”, policjanci z rybnickiej drogówki informują, że kontrole autokarów będą przeprowadzane w dniu wyjazdu, na Dworcu Komunikacji Miejskiej w Rybniku przy ul. Budowlanych. Potrzebę kontroli należy zgłosić co najmniej z 48 godzinnym wyprzedzeniem w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Podstawowe dane autokaru, którym będziemy podróżować można też sprawdzić w e-usłudze oferowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zapraszamy do korzystania ze strony www.bezpiecznyautobus.gov.pl.

Sprawdzili bezpieczeństwo pieszych

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy przeprowadzili na terenie miasta i powiatu działania pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy oni sami nie łamali zasad przepisów ruchu drogowego. Działania trwały od wczesnych godzin porannych, a do ich realizacji zaangażowano ponad 20 stróżów prawa. W czasie trwania akcji, mundurowi ujawnili 26 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami silnikowymi, 2 naruszenia przepisów przez kierujących rowerami oraz 69 naruszeń, których dopuścili się piesi. Mundurowi nałożyli łącznie 76 mandatów karnych, w 18 przypadkach skończyło się na pouczeniu. Policjanci sporządzili także 3 wnioski o ukaranie do sądu. Największą ilość represji zastosowano wobec pieszych z powodu przechodzenia przez jezdnię w niedozwolonym miejscu lub niestosowania się do sygnalizacji świetlnej.

  • Numer: 7 (484)
  • Data wydania: 16.02.16
Czytaj e-gazetę