Poniedziałek, 21 września 2020

imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita

RSS

Ekonowiny: Harcerze znów wyjadą w góry

16.02.2016 00:00 red

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach dofinansuje zadanie pod nazwą „Profilaktyka zdrowotna i edukacja ekologiczna na zimowiskach harcerskich w 2016 roku”. 

Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Funduszu. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska zamierza zorganizować wyjazd dla ponad 770 dzieci z terenu województwa śląskiego do miejscowości czystych ekologicznie w województwie małopolskim oraz śląskim.

Podczas tygodniowych turnusów realizowane będą programy profilaktyki zdrowotnej, edukacji ekologicznej oraz regionalnej edukacji przyrodniczej i ekologicznej. Wnioskodawca planuje organizację aktywnego i czynnego wypoczynku, prowadzenie zabiegów profilaktyczno-leczniczych, organizowanie wycieczek krajoznawczych i wędrówek oraz zajęć sportowych, a także przeprowadzenie zajęć i konkursów o tematyce zdrowotnej i ekologicznej, organizację spotkań z leśnikami. Od 1997 roku Fundusz dofinansował ZHP Chorągiew Śląską kwotą 10 694 095 zł. Środki Funduszu były przeznaczone na zadania z zakresu profilaktyki zdrowotnej i edukacji ekologicznej. Z wyjazdów wakacyjnych skorzystało w roku 2015 około 3 800 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów.

(eco)

  • Numer: 7 (484)
  • Data wydania: 16.02.16
Czytaj e-gazetę