Numer: 3 (428) Data wydania: 20.01.15

Volley Rybnik ograł Opole i jest wiceliderem

Siatkówka – II liga

Rybniccy siatkarze, w ramach 14. serii gier o mistrzostwo II ligi, podejmowali na swoim parkiecie ekipę AZS Politechnika Opolska Cementownia Odra Opole czyli wicelidera rozgrywek. Rybniczanie przed sobotnią potyczką znajdowali się na 3. miejscu w ligowej tabeli. Spotkanie to można było więc spokojnie nazwać hitem II-ligowym zmagań. W pierwszym meczu tych drużyn lepsi byli opolanie, którzy wygrali 3:0. Podopieczni Wojciecha Kasperskiego liczyli na udany rewanż i zapowiadali, że zrobią wszystko, aby komplet punktów został w Rybniku.

Początek spotkania to dominacja przyjezdnych, którzy szybko wyszli na prowadzenie 12:5. Zawodnicy z Opola popisywali się dobrą zagrywką, byli bardzo skuteczni w ataku, a rybniczanie wyglądali na mocno spiętych. AZS wykorzystał to bezlitośnie, wygrywając inauguracyjną partię do 20.

Drugi set rozpoczął się podobnie do pierwszego. Kilku punktowe prowadzenie wywalczyli goście i wydawało się, że pokonanie ekipy z Opola będzie bardzo trudne. W połowie seta lepiej zaczęli grać jednak miejscowi. Na parkiecie pojawił się Lipiec, który kilka razy skutecznie zaatakował. Do tego doszły punkty wywalczone przy zagrywce Terleckiego i Volley zdołał doprowadzić do remisu, by w końcówce zdominować wydarzenia na parkiecie i wygrać ostatecznie druga odsłonę do 21.

Rybniczanie kontynuowali dobrą grę również w 3. secie, a że rywale nie byli już tak skutecznie jak na początku spotkania, to z minuty na minutę uwidoczniała się przewaga siatkarzy Kasperskiego. Goście skupili się w pewnym momencie bardziej na dyskusjach z sędziami niż na grze w siatkówkę, stracili koncentrację i to miało duży wpływ na dalszy przebieg spotkania. Rybniczanie, po nerwowej końcówce, wygrali 3. odsłonę spotkania i wyszli na prowadzenie w meczu.

Czwarty set, i jak się później okazało ostatni, był już bardzo jednostronny. Goście jakby myślami byli jeszcze przy spornych sytuacjach z poprzedniej partii i nie podjęli walki, przegrywając do 11 i cały mecz 3:1.

Volley po tym zwycięstwie awansował na 2. miejsce w tabeli. Jeżeli rybniczanie będą się w kolejnych meczach prezentować tak jak w końcówce spotkania z akademikami z Opola, to powinni spokojnie tę pozycję utrzymać do zakończenia fazy zasadniczej. W sobotę, 24 stycznia Volley pojedzie po ligowe punkty do Strzelec Opolskich. Tam zmierzy się z ostatnią drużyną w tabeli – UKS-em.

Marek Pietras

Po meczu powiedział:

Wojciech Kasperski, trener Volleya Rybnik

W tym meczy przydało się trochę cierpliwości. Jeden set był potrzebny, aby ustalić szóstkę, która wygra to spotkanie. Siatkarzy, którzy zaczęli dziś jako rezerwowi, wykonali swoje zadanie w 100 procentach. Opole na początku trochę się wyszalało, a potem my graliśmy już swoje. W ostatnim secie przyjezdni byli mocno zdenerwowani, rozpamiętywali decyzje sędziów, które wg mnie wcale ich tak mocno nie skrzywdziły. W tym meczu najważniejszy był wynik. Jeżeli chodzi o samą grę, to przerwa świąteczna zawsze trochę wybija z rytmu. Mimo to, tydzień temu rozegraliśmy dobre zawody z liderem, a teraz udało się wygrać z Opolem. Dlatego trzeba być zadowolonym. Poziom naszej gry powinien szybo wrócić do poziomu, który prezentowaliśmy przed świętami.

TS Volley Rybnik – AZS Politechnika Opolska 3:1
(20:25, 25:21, 25:22, 25:11)

Volley: Michał Łata, Bartosz Konsek, Aleksander Galiński, Przemysław Borecki, Łukasz Taterka, Dariusz Noga, Arkadiusz Terlecki, Radosław Niestrój, Krystian Lipiec, Michał Dudek, Mariusz Jajus, Bartosz Skolimowski.

AZS: Rafał Dobrowolski, Leszek Łucki, Bartosz Jarzembowicz, Gracjan Sachnik, Krzysztof Gibek, Mateusz Frąc, Robert Herich, Bartłomiej Okoń, Konrad Kiszek, Przemysław Namyślak, Szymon Bąk, Marek Glensk.

Kolejka 14.

JSW KOKS Radlin – TKKF Czarni Katowice 2:3 (33:31, 15:25, 21:25, 27:25, 14:16), TKS Tychy – UKS Strzelce Opolskie 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:11), AZS Rafako Racibórz – AT Jastrzębski Węgiel II 1:3 (25:23, 20:25, 14:25, 19:25), Juvenia Głuchołazy – Winner Czechowice-Dziedzice 3:0 (28:26, 25:18, 25:20)

1. TKKF Czarni Katowice    14    39    42:8
2. TS Volley Rybnik    14    27    30:21
3. AZS Politechnika Opolska    14    25    30:21
4. AT Jastrzębski Węgiel II    14    25    32:25
5. TKS Tychy    14    24    30:25
6. Juvenia Wakmet Głuchołazy    14    24    29:25
7. MTS Winner Czechowice-Dziedzice    14    16    21:30
8. KS AZS Rafako Racibórz    14    14    18:33