Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Certyfikat dla ZST

24.01.2012 00:00 red

„Bądź przedsiębiorczym” – to tytuł projektu realizowanego przez Zespół Szkół Technicznych przy współudziale Fundacji „Viribus Unitis” , który współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Głównym celem realizowanego przez pół roku projektu było przygotowanie uczniów do wejścia na rynek pracy. 

30 uczniów szkoły z trzeciej klasy technikum wraz z koordynatorami – Barbarą Kuwaczka oraz Iwoną Piechaczek – wykonywało zadania związane z realizacją  projektową: – uczestniczyło w szkoleniach tradycyjnych z zakresu przedsiębiorczości prowadzonych przez wykładowców Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, – uczestniczyło w szkoleniach e – learningowych na nowoczesnej platformie internetowej, – uczestniczyło w szkoleniach doradztwie i  praktyce z zakresu podejmowania inicjatyw gospodarczych, – korzystało ze wsparcia doświadczonego specjalisty branżowego. – Połączenie szkoleń e–learningowych, tradycyjnych oraz kontakty z ekspertami pozwoliły uczniom zaangażowanym w projekt zdobyć wiedzę i wykorzystać ją w budowie własnego biznesplanu. Projekt miał na celu pokazanie, co na rynku pracy może zdziałać osoba mająca zawód, jak może założyć własną działalność gospodarczą i jak może zdobyć na nią pieniądze – powiedziała Grażyna Kohut, dyrektor ZST.

Efektem działań projektowych był zorganizowany 13 stycznia „Dzień Przedsiębiorczości”, na którym Grażyna Kohut otrzymała certyfikat dla szkoły oraz gratulacje organizatorów projektu fundacji „Viribus Unitis” z Katowic. W ramach „Dnia Przedsiębiorczości” zostały przeprowadzone trzy konkursy dla młodzieży: prawo pracy, konkurs z rachunkowości oraz konkurs: zakładanie działalności gospodarczej.

Zwycięzcami w konkursach zostali: konkurs z rachunkowości: Mateusz Kawicz  kl. IV Tp, Damian Grabowski  kl. IV Tp, Kamil Nadolski  kl. IV Tp, Anna Bugdol  kl. III Tp.

Zakładanie działalności gospodarczej: Ania Bugdol, Wojtek Maroszek, Damian Piksa kl.IIITp. Prawo Pracy: Piotr Szymura  kl. IV Tm, Tomasz Wadas  kl. IV Tf, Dawid Tlołka  kl. IV Tf. – Działania przedsiębiorcze, choć jesteśmy szkołą techniczną, wpisały się w naszą tradycję i są doskonałym elementem przygotowującym naszych uczniów do podejmowania racjonalnych działań na rynku pracy – dodała na zakończenie Grażyna Kohut, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych. 

(pm) 

  • Numer: 4 (272)
  • Data wydania: 24.01.12