Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 51/52 (58/59) Data wydania: 18.12.07

Superbabcia supernagrody

Ruszamy z kolejną edycją konkursu Superbabcia. Ta wypowiedź o Superbabci, która najbardziej przypadnie Wam do gustu, wygrywa w danym tygodniu. Najlepsi przechodzą do finału. Głosować można, przesyłając sms-y. Wyniki ogłosimy w styczniu. Nagrody to: wykwintny obiad w restauracji Pasja w Rybniku dla Superbabci i jej rodziny oraz zabawki edukacyjne dla przedszkola, z którego pochodzi zwycięzca.

Wyślij SMS na numer 7101, odpowiadając na pytanie, która wypowiedź podoba
Ci się najbardziej (odpowiedzią jest imię i nazwisko przedszkolaka), czyli: NRS imię i nazwisko przedszkolaka. Głosować można przez tydzień. Koszt SMS-a: 1,22 zł z VAT.

Przedszkole nr 25

  • Kamilka Artyszuk
    Mam trzy babcie: babcię Elę, Stefcię i Wandzię. Babcia Stefcia gotuje mi smaczne jarzynki i różne kotleciki. A druga babcia robi pyszne zupy, pomidorową i ogórkową. Babcia Ela daje mi chlebek i puszcza różne bajki. Ona ma psa i on miał małe pieski. Trochę pomagam moim babciom w kuchni, czasami chodzę z nimi do sklepu.
  • Kuba Winsławski
    Moja babcia jest taka średnia. Ani za gruba, ani za chuda. Gotuje mi takie dobre pierogi z ziemniakami. Ma na imię Małgorzata. Ubiera się w takie czarne rzeczy, bo tak lubi. Lubię z babcią chodzić do ogródka i jej pomagać. Kocham ją bardzo.
  • Artur Myller
    Nie pamiętam, jak się nazywa moja babcia. Czasem jej pomagam i oglądam razem z nią telewizję. Mieszka na wsi. Gotuje mi pyszne placki z ciasta.  Bawi się ze mną w autka. Moja babcia ubiera się tak na fioletowo-czarno. Kocham ją za te placki i za wszystko.

Przedszkole nr 31

  • Alicja Mańka
    Mam babcię Teresę i babcię Stefanię. Moje babcie są kochane i dla mnie miłe. Gotują mi gołąbki w zupie i inne dobre rzeczy. Bawię się czasem z moją babcią w sklep. Ja zawsze kupuję, a babcia mi sprzedaje. To moja ulubiona zabawa.
  • Martyna Skowronek
    Mam dwie babcie Tereski. Są bardzo kochane. Jedna ma jasne włosy, a druga ciemne. Ubierają się w sukienki. Często bawię się z babciami w sklepik. Razem karmię z nimi kury i oglądam filmy. Babcie gotują mi też dobre rzeczy, na przykład marchewkę.
  • Mateusz Buchalik
    Moja babcia Stasia daje mi delicje albo krówki – zawsze 11 albo 12 cukierków. Robi mi też kotlet z ziemniakami. Moja babcia ma długie włosy, takie lekko czarne i jest bardzo miła. Lubi oglądać telewizję i filmy. Czasem puszcza nam bajki albo włączamy komputer. Jest dla mnie dobra i bardzo ją kocham.

Przedszkole nr 22

  • Teresa Kuczera
    Moja babcia czyta mi bajki i gotuje kluski. Czasem ze mną śpi. Ma rude włosy i niebieskie oczy. Najbardziej lubię z babcią grać w chińczyka. Czasem wygrywam, ale babcia gra coraz lepiej.
  • Helena Duda
    Lubię moją babcię za dobre serce i za to, że mnie kocha i gotuje mi kluski. Czasem również ze mną rysuje. Babcia czasem się na mnie złości gdy jestem niegrzeczna ale ja jej się wcale nie boję. No może trochę. Babcia ma krótkie włosy i fartuch.
  • Zuzanna Stuchły
    Kocham moja babcię za to ze jest dobrą babcią . W wolnych chwilach chodzi ze mną. Babcia umie tez szyć ale mi nic nie szyje. Piecze bardzo dobry sernik, za to tez ją kocham. Czasem z babcią bawimy się w podnoszenie.

Przedszkole nr 35

  • Ania Kawik
    Chcę opowiedzieć o mojej babci Anieli. Lubię się z babcią bawić w doktora i w chowanego. Ja się kryję, a babcia mnie szuka. Słuchamy razem muzyki. Babcia robi  mi na kolację pierogi, czasami na obiad i na śniadanie. Moja babcia jest superowa.
  • Klaudiusz Chromik
    Moja babcia nazywa się Marysia. Lubi się ze mną bawić w ciuciubabkę i nieraz zabiera mnie na śniadania, bo mieszka w domu, na dole. Gotuje mi pyszne lazanie i spaghetti takie, jak jadłem w Chorwacji. Moja babcia ma takie czarne włosy i ładną bluzkę. Słucha ze mną ładnych plyt. Bardzo ją kocham, a ona mnie.
  • Ola Mazur
    Opowiem o mojej babci Eli i babci Tosi. Babcia Ela gotuje mi rosół, spaghetti i lazanię. Babcia Tosia robi kluski, kotlet i zupę, na przykład pomidorową. Babcia Ela ma takie rude włosy, szare oczy i ma ładne ubrania, takie sukienki. A babcia Tosia ma fajne bluzki i spodnie. Włosy też ma takie rude.

Przedszkole nr 37

  • Agata Wilkus
    Moja babcia jest super, bo mi gotuje pyszne zupy. Ma na imię Marysia. Ma brązowe włosy. Pracuje w przedszkolu, do którego chodzę. Z babcią i dziadkiem chodzimy razem na spacery. Babcia uczy mnie rozpoznawać literki.
  • Emilia Sarna
    Z moją babcią Marysią bardzo lubię malować albo naklejać. Babcia ma okulary i trochę kręcone włosy. Gotuje mi różne rzeczy, na przykład zupę pomidorową i rosół. Bardzo ją kocham. Chodzę do niej nawet sama, bo babcia mieszka niedaleko mnie.
  • Mateusz Kubicki
    Moja babcia robi pyszne zupy, na przykład grzybową. Na imię ma Ewa. Mieszka w Chwałowicach. Jeździ do dziadka, do szpitala. Moja babcia ma takie karmelowe włosy. Ubiera się różnie. Razem się bawimy albo gotujemy zupy.

Przedszkole nr 39

  • Dawid Miera
    Mam trzy babcie: Dorkę, Lucę, a ta trzecia nie pamiętam, jak ma na imię. Babcia Dorka daje mi nieraz złotówkę, żebym sobie kupił coś dobrego. Gotuje mi ryż. A babcia Luca, jak ją spotkam, to częstuje mnie cukierkami. Ta trzecia babcia mieszka najdalej. Jedziemy do niej przez całą noc, aż do rana. Wszystkie moje babcie są kochane.
  • Kaja Wilk
    Moja babcia Henia pracuje w sklepie. Zaprowadza mnie do przedszkola i robi mi pyszne obiady. Gotuje na przykład zupę pomidorową. Wychodzę z nią czasem do sklepu. Mam jeszcze dwie babcie: też Henię i Halinę. Jak spotykam drugą babcię Henię, daje mi jakieś zabawki. A babcia Halina ma psa, który się wabi Sonia. Babcie są dla mnie bardzo miłe.
  • Paweł Iwańczyk
    Moja babcia jest dla mnie dobra i bardzo mnie kocha, a ja ją też. Ma na imię Barbara i ma 73 lata. Ubiera się w takie bordowe suknie w kwiaty i ma brązowe włosy z loczkami. Babcia gotuje mi mój ulubiony rosół. Chodzę z nią na spacery, przyprowadza mnie do przedszkola. Jak czasem u niej śpię, to mnie przykrywa.