Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 13 (1166) Data wydania: 28.03.23
Czytaj e-gazetę

Już niedługo Ekstremalna Droga Krzyżowa

Wyzwanie, aby wyjść ze swojej strefy komfortu. 31 marca w dwóch miejscach w powiecie wodzisławskim wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

POWIAT Ekstremalna, bo trzeba pokonać wielokilometrową trasę w nocy. Samotnie, w niewielkiej grupie, w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Ekstremalna Droga Krzyżowa (EDK) odbyła się po raz pierwszy w 2009 r. Po raz kolejny także mieszkańcy powiatu wodzisławskiego mogą wziąć w niej udział.

Radlin

Start zaplanowano na 31 marca spod kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Radlinie, gdzie najpierw odbędzie się msza święta o 21.00 w intencji uczestników wydarzenia. Organizatorzy przewidzieli tutaj jedną trasę o nazwie Świętego Józefa liczącą 41 km. Biegnie ona przez Jankowice, Marklowice, Wodzisław Śl., Głożyny i kończy się przy kościele WNMP w Radlinie.

Wodzisław Śl.

W Wodzisławiu Śl. EDK również rozpocznie się 31 marca. Najpierw o 19.00 odprawiona zostanie msza św. w intencji uczestników w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Tutaj również wyznaczono jedną trasę. Jej długość wynosi 40 km i nazwano ją Trasą Królewską – Czarnej Madonny. Biegnie przez Marklowice, Jankowice Rybnickie, Połomię, Mszanę, Krostoszowice i kończy się w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Wodzisławiu Śl.

Rogów

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rogowie również zaprasza na ekstremalną drogę krzyżową. W tym roku wydarzenie odbędzie się 1 kwietnia i jest skierowane wyłącznie dla osób dorosłych. Droga krzyżowa będzie poprzedzona mszą święta o godzinie 19.30, która odbędzie się w rogowskim kościele. Następnie wierni wyruszą w trasę do pszowskiej Bazyliki. Trasa wiedzie przez Nieboczowy, Syrynię, Krzyżkowice i Kalwarię Pszowską. Hasło tegorocznej drogi to: Idę bo szukam nadziei...

(juk)