Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 13 (1166) Data wydania: 28.03.23
Czytaj e-gazetę

W Mszanie bez niespodzianek. Sołtysem ponownie Ilona Mura

Zebranie wiejskie w Mszanie zakończyło wiosenny cykl, których przedmiotem były wybory sołtysów i rad sołeckich. W sołectwie Mszana ponownie na stanowisko sołtysa została wybrana Ilona Mura.

MSZANA Ilona Mura będzie ponownie pełnić funkcję sołtysa Mszany na nową 5-letnią kadencję. Została jednogłośnie wybrana na to stanowisko na zebraniu wiejskim, które odbyło się 16 marca.

W zebraniu uczestniczyło 65 mieszkańców. Na początku Ilona Mura złożyła sprawozdanie z działalności swojej i ustępującej Rady Sołeckiej. Następnie przeprowadzono tajne wybory. W wyborach na sołtysa zgłoszono 1 kandydaturę – urzędującej pani sołtys. Głos na nią oddało 65 mieszkańców, a więc wszyscy biorący udział w zebraniu.

Do 9-osobowej rady sołeckiej kandydowało 10 osób. W wyniku tajnego głosowania w skład nowej rady weszli: Aniela Gąsior, Rafał Bura, Ewa Polnik, Wioletta Tront, Andrzej Parma, Szymon Grzegoszczyk, Wiesław Błatoń, Janina Bura i Andrzej Baran. – Gratulujemy i życzymy owocnej współpracy na rzecz sołectwa – przekazują włodarze gminy Mszana.

(juk)