Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 13 (1166) Data wydania: 28.03.23
Czytaj e-gazetę

SM Orłowiec po walnym. Kto wszedł do rady nadzorczej?

RYDUŁTOWY W Spółdzielni Mieszkaniowej Orłowiec odbyły się trzy części Walnego Zgromadzenia Członków dla lokatorów z Rydułtów, Pszowa i Raciborza. Uzupełniono tym samym skład rady nadzorczej.

W wyniku przeprowadzonych głosowań Prezydium III części Walnego Zgromadzenia Członków stwierdza, że najwięcej głosów uzyskały i tym samym weszły do Rady Nadzorczej SM Orłowiec kadencji 2021 – 2024 następujące osoby: z administracji Rydułtowy Radosław Cichy, Zygmunt Murański, Jolanta Masłowska i Danuta Idzi oraz z administracji Pszów Bogdan Hibner – informuje w komunikacie po trzech częściach zebrania SM Orłowiec.

Część nowych członków rady zapowiada szerokie działania kontrolne w zakresie wydatków spółdzielni. Za udział w zebraniach dziękują także kandydaci, którym nie udało się zdobyć odpowiedniej liczby głosów. – To co się działo przez ostatnie kilka dni utwierdziło mnie w przekonaniu, że mamy wszyscy podobne problemy i chcemy je wspólnie rozwiązywać – napisał jeden z kandydatów, Damian Płaczek, zaznaczając, że w radzie zaszły historyczne zmiany, które mogą mieć wpływ m.in. na łatwiejszy dostęp do dokumentacji. – Może się wkrótce dowiemy, dlaczego mamy kilkanaście stawek za podgrzanie ciepłej wody i tak drogą eksploatację i dlaczego malowanie klatki kolejny raz się nie udało? – komentuje Płaczek.

Przypomnijmy, że po odwołaniu części rady nadzorczej, na wolne stanowiska było 15 kandydatów, z czego jeden złożył rezygnację. Kadencja Rady Nadzorczej SM Orłowiec kończy się w przyszłym roku.

(ska)