Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 48 (1097) Data wydania: 30.11.21
Czytaj e-gazetę

Historia jednej fotografii

REGION Trochę pół żartem, a może i na serio, trzeba się przyjrzeć fotografii, którą w swoich mediach społecznościowych zamieściła senator ziemi wodzisławskiej Ewa Gawęda (PiS). Na zdjęciu tym bez zbędnych utrapień w tanecznych pląsach wraz z posłem Krzysztofem Gadowskim (PO) została zarejestrowana przez wójta Godowa Mariusza Adamczyka.

Zdjęcie wykonane podczas górniczych gwarków w Skrzyszowie w pewien symboliczny sposób pokazuje, że nasi parlamentarzyści – nie ważne z której strony sceny politycznej, potrafią się jeszcze dobrze wspólnie bawić. Mało tego, trzeba przyznać, że w Warszawie, kiedy idzie o sprawy ideologiczne czy partyjne pomysły, potrafią mocno polemizować, by nie powiedzieć skakać sobie do gardeł. Ale to często polityczne widowisko. Co innego na Śląsku. Tutaj, jak widać, potrafią się dogadać w sprawach ważnych dla regionu (co pokazało m.in. posiedzenie sejmowej podkomisji ds. transformacji, o którym piszemy w tym numerze), a także nie mają nic przeciwko wspólnej zabawie.

Szymon Kamczyk