Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 23 (1072) Data wydania: 08.06.21
Czytaj e-gazetę

Na Wilchwach powstaje zadaszone miejsce spotkań

Na terenie KS „Wicher” Wilchwy rozpoczęło się stawianie specjalnej wiaty rekreacyjnej. Ma być gotowa najpóźniej w lipcu. – Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zorganizować kolejny Wilchwiański Festyn i Wilchwiańską Biesiadę – mówi radny Mariusz Blazy.

WODZISŁAW ŚL. Wiata rekreacyjna powstaje jako uzupełnienie istniejącej infrastruktury na terenie KS „Wicher” Wilchwy. Z wnioskiem budowy wiaty wyszedł radny miejski Mariusz Blazy. – Wnioskowałem, żeby to zdanie zostało wpisane do projektu budżetu na 2020 r. Było ono wówczas szacowane na ok. 50 tys. zł. Prezydent jednak nie uwzględnił mojego wniosku. Ostatecznie, już przy uchwalaniu budżetu wniosłem poprawkę i udało się większością głosów radnych zabezpieczyć wspomniane 50 tys. zł na realizację zadania – mówi radny Blazy.

Budowa wiaty okazała się droższa. – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu Śl. wysłał zapytania ofertowe do firm, które stawiają takie wiaty. Najniższa oferta wyniosła 104 tys. zł. Poprosiłem więc Radę Dzielnicy Wilchwy o wsparcie finansowe dla tego zadania. Rada Dzielnicy przekazała ponad 50 tys. zł – podkreśla rady Blazy.

Umowa na budowę wiaty została podpisana w ubiegłym roku, natomiast najpóźniej w lipcu tego roku obiekt ma być gotowy. – Budowa rozpoczęła się. Wiata będzie do dyspozycji lokalnej społeczności i na pewno uatrakcyjni infrastrukturę klubu sportowego – dodaje radny.(mak)