Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

Ktoś podpalił przedsionek do domu

11.05.2021 00:00 sub

SKRZYSZÓW, WODZISŁAW Strażacy z Wodzisławia i gminy Godów zostali wezwani w niedzielę 9 maja do Skrzyszowa na ul. 1 Maja, gdzie doszło do podpalenia przedsionka domu jednorodzinnego.

Aż 7 zastępów zadysponowano do Skrzyszowa na ul. 1 Maja w niedzielny wieczór około godz. 21.35, gdzie doszło do pożaru budynku mieszkalnego, a w zasadzie, wejścia do budynku jednorodzinnego. Pod zadaszeniem paliły się meble i elementy dekoracyjne. Na szczęście ogień nie przedostał się do wnętrza domu, w którym przebywały w tym czasie 4 osoby. Nie odniosły one żadnych obrażeń. Strażacy szybko przystąpili do akcji gaśniczej i ochronili budynek przed dalszym rozprzestrzenianiem się ognia. Straty wstępnie oszacowano na 10 tys. zł, a jako przyczynę pożaru wskazano celowe podpalenie.

Tego samego dnia doszło również do zadymienia w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej w domu przy ul. Świerkowej w Wodzisławiu Śląskim. W wyniku zwarcia zaczęły się tlić materiały położone w pobliżu przewodów, jednak nie doszło do otwartego pożaru. Nie było osób poszkodowanych.(ska)

  • Numer: 19 (1068)
  • Data wydania: 11.05.21
Czytaj e-gazetę