Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Duży Kaliber: Kierowcy zapomnieli, że ul. Matuszczyka to nie autostrada

09.03.2021 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. Policjanci ruchu drogowego codziennie kontrolują prędkość samochodów poruszających się na drogach powiatu wodzisławskiego. Kilka dni temu stróże prawa ujawnili dwa przypadki znacznego przekroczenia prędkości przez kierujących. Oba wydarzenia miały miejsce na ulicy Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim. W jednym z nich 22-letnia mieszkanka powiatu wodzisławskiego poruszała się pojazdem z prędkością 105 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h. Spotkania z policjantami dla obu kierujących zakończyły się zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Policja przypomina – kierujący, który przekroczy prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawo jazdy na 3 miesiące. Jeżeli taka osoba w dalszym ciągu będzie prowadzić pojazd, to 3-miesięczny okres zostanie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca pomimo tego wsiądzie za kierownicę, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania. Aby je odzyskać, trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.

Policja apeluje do kierowców o wyobraźnię, ostrożność i rozwagę. – Na drogach panują trudne warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że skrajnie nieodpowiedzialne zachowania, w tym nadmierna prędkość, mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wypadków. Zatem uszanujmy bezpieczeństwo swoje i innych. Życie mamy tylko jedno – apeluje wodzisławska policja.(art)

  • Numer: 10 (1059)
  • Data wydania: 09.03.21
Czytaj e-gazetę