Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Była dziurawa jak ser, będzie równa jak stół

09.03.2021 00:00 sub

Z końcem lutego rozpoczął się remont fragmentu ul. Goplany w Marklowicach. Na czas prowadzonych robót na kierujących czekają utrudnienia utrudnienia.

MARKLOWICE Ul. Goplany w Marklowicach stanowi dojazd do Wodzisławia Śl. oraz skraca dojazd do gminy Mszana z terenów położonych na południu powiatu wodzisławskiego. Służy również obsłudze komunikacyjnej terenów zabudowy jednorodzinnej przylegających do niej. Jeden z jej odcinków posiadał jednak sporo dziur i nierówności. Za kilka tygodni nie będzie już po nich śladu.

24 lutego rozpoczął się remont zdegradowanego nieco ponad 200-metrowego odcinka ul. Goplany od skrzyżowania z ul. Gajową do łącznika z ul. Kilińskiego. Wraz z końcem kwietnia mają zniknąć stamtąd wszelkie spękania, zapadnięcia, nierówności i obkruszenia krawędzi jezdni. Do czasu zakończenia inwestycji, który szacowany jest na koniec kwietnia, na kierujących czekają utrudnienia. Remontowany odcinek jest bowiem wyłączony z ruchu.

Zakres przebudowy drogi przewiduje wykonanie jezdni o szerokości 5 m, wykonanie poboczy gruntowych, a także kanalizacji deszczowej. Remontowany odcinek zostanie ponadto ograniczony krawężnikiem. Za przedsięwzięcie odpowiedzialna jest firma usługowa z Rybnika. Swoją pracę wyceniła na kwotę 516 tys. zł.(juk)

  • Numer: 10 (1059)
  • Data wydania: 09.03.21
Czytaj e-gazetę