Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Nowy oddział przedszkolny w Gogołowej, czyli więcej miejsc dla maluchów w gminie

09.03.2021 00:00 sub

1 marca został otwarty nowy, drugi już Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Gogołowej. Tym samym w gminie przybyło 25 miejsc dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Miejsce na drugi oddział wygospodarowano z pomieszczeń szkoły. Prace remontowe wykonała firma SKID z Pawłowic Śl. za kwotę 346,3 tys. zł. Gminie udało się pozyskać środki na jego wyposażenie i działalność w ramach projektu „Ja też idę do przedszkola – utworzenie nowego oddziału przedszkolnego w Gogołowej” (wkład funduszy unijnych to 362,3 tys. zł). Ze środków tych zostanie również sfinansowane wiele zajęć dodatkowych. Dodajmy, że udało się pozyskać również refundację na pierwszy oddział, w ramach projektu pt. „Przedszkole na start”. Tu dofinansowanie wyniesie prawie 263 tys. zł. Oddział ten działa od września 2019 r.

W nowym oddziale miejsce znalazło 25 dzieci mieszkających w Gogołowej, z których większość – bo aż 24 – uczęszczała do tej pory do przedszkola, działającego w ramach Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Połomi. To z kolei oznacza, że więcej miejsc dla maluchów jest teraz w przedszkolu w Połomi (trwa nabór na wolne miejsca).

W krótkiej uroczystości otwarcia oddziału w Gogołowej uczestniczył wójt gminy Mszana Mirosław Szymanek, a także wiceprezes Jastrzębskiej Spółki Węglowej Artur Dyczko. Szkoła w Gogołowej pozyskała dużo środków na wyposażenie z projektów Fundacji JSW. Dzięki darowiznom uruchomiono tu m.in. kącik kulinarny, gdzie odbywają się zajęcia kulinarne oraz unowocześniono gabinet pedagoga, gdzie powstał „Przyjazny Kącik”. Fundacja JSW wsparła też budowę placu zabaw przy szkole, z którego korzystają zarówno uczniowie młodszych klas SP, jak i przedszkolaki.(art)

  • Numer: 10 (1059)
  • Data wydania: 09.03.21
Czytaj e-gazetę