Wtorek, 25 stycznia 2022

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Ratownicy z górą dobra

12.05.2020 00:00 sub

Codzienne obiady, środki dezynfekcyjne, a nawet sprzęt specjalistyczny trafia do stacji pogotowia ratunkowego przy szpitalu powiatowym.

RYDUŁTOWY, WODZISŁAW Trudna sytuacja związana z koronawirusem ujawniła najlepsze emocje u mieszkańców regionu. Ratownicy medyczni od kilku tygodni otrzymują wiele prezentów: od obiadów, przez środki ochrony osobistej, po specjalistyczny sprzęt do dezynfekcji.

Kolorowe skarpetki i bielizna od firmy bieliźniarskiej, które rozjaśniły trudy służby ratowników z Wodzisławia Śląskiego. 100 sztuk maseczek od rybnickiego Stowarzyszenia 17-tka dla ratowników w Rydułtowach. Napoje, żele pod prysznic, obiady, słodycze, koce, sprzęt ratownictwa medycznego, a także proszki i płyny do dezynfekcji, to wszystko napłynęło w ostatnim czasie szerokim strumieniem dla naszych ratowników medycznych. Prezenty i niezbędne środki przekazywały osoby prywatne, kibice, organizacje pozarządowe, a nawet lokalni przedsiębiorcy, którzy sami muszą przecież walczyć ze skutkami gospodarczymi pandemii koronawirusa. Z początkiem maja do pogotowia w Rydułtowach trafił nawet tunelowy sterylizator powietrza. – Urządzenie wykorzystuje energooszczędne lampy emitujące promieniowanie UV-C wyzwalające reakcje fotochemiczne. Promieniowanie UV-C prowadzi do skutecznej likwidacji mikroorganizmów – bakterii, wirusów, drożdży i pleśni. Za skutecznością sterylizatora przemawiają lata doświadczeń i liczne opracowania naukowe. Lampy zastosowane w tunelowym sterylizatorze powietrza pozbawione są pasma od 100 do 230 nm, dzięki temu nie emitują ozonu. To umożliwia przebywanie w pomieszczeniu w trakcie sterylizacji. Urządzenie wyposażone jest w samoodkażający się filtr węglowy, który oczyszcza powietrze z lotnych związków organicznych oraz odorów. Promieniowanie ultrafioletowe od lat wykorzystywane jest z powodzeniem do odkażania powierzchni, narzędzi i pomieszczeń – informują ratownicy rydułtowskiego pogotowia. Wspomniane urządzenie przekazała dla Pogotowia Ratunkowego w Rydułtowach Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej KWK „Rydułtowy – Anna”. – Otrzymaliśmy również 15 szt. kombinezonów, długopisy, opaski odblaskowe. Ufundowane nam materiały i sprzęt wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszych ratowników medycznych i pielęgniarek Systemu Ratownictwa Medycznego – dodają pracownicy pogotowia, dziękując za przekazywaną pomoc.(ska)

  • Numer: 19 (1016)
  • Data wydania: 12.05.20
Czytaj e-gazetę