Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 19 (1016) Data wydania: 12.05.20
Czytaj e-gazetę

Ratownicy z górą dobra

Codzienne obiady, środki dezynfekcyjne, a nawet sprzęt specjalistyczny trafia do stacji pogotowia ratunkowego przy szpitalu powiatowym.

RYDUŁTOWY, WODZISŁAW Trudna sytuacja związana z koronawirusem ujawniła najlepsze emocje u mieszkańców regionu. Ratownicy medyczni od kilku tygodni otrzymują wiele prezentów: od obiadów, przez środki ochrony osobistej, po specjalistyczny sprzęt do dezynfekcji.

Kolorowe skarpetki i bielizna od firmy bieliźniarskiej, które rozjaśniły trudy służby ratowników z Wodzisławia Śląskiego. 100 sztuk maseczek od rybnickiego Stowarzyszenia 17-tka dla ratowników w Rydułtowach. Napoje, żele pod prysznic, obiady, słodycze, koce, sprzęt ratownictwa medycznego, a także proszki i płyny do dezynfekcji, to wszystko napłynęło w ostatnim czasie szerokim strumieniem dla naszych ratowników medycznych. Prezenty i niezbędne środki przekazywały osoby prywatne, kibice, organizacje pozarządowe, a nawet lokalni przedsiębiorcy, którzy sami muszą przecież walczyć ze skutkami gospodarczymi pandemii koronawirusa. Z początkiem maja do pogotowia w Rydułtowach trafił nawet tunelowy sterylizator powietrza. – Urządzenie wykorzystuje energooszczędne lampy emitujące promieniowanie UV-C wyzwalające reakcje fotochemiczne. Promieniowanie UV-C prowadzi do skutecznej likwidacji mikroorganizmów – bakterii, wirusów, drożdży i pleśni. Za skutecznością sterylizatora przemawiają lata doświadczeń i liczne opracowania naukowe. Lampy zastosowane w tunelowym sterylizatorze powietrza pozbawione są pasma od 100 do 230 nm, dzięki temu nie emitują ozonu. To umożliwia przebywanie w pomieszczeniu w trakcie sterylizacji. Urządzenie wyposażone jest w samoodkażający się filtr węglowy, który oczyszcza powietrze z lotnych związków organicznych oraz odorów. Promieniowanie ultrafioletowe od lat wykorzystywane jest z powodzeniem do odkażania powierzchni, narzędzi i pomieszczeń – informują ratownicy rydułtowskiego pogotowia. Wspomniane urządzenie przekazała dla Pogotowia Ratunkowego w Rydułtowach Fundacja Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej KWK „Rydułtowy – Anna”. – Otrzymaliśmy również 15 szt. kombinezonów, długopisy, opaski odblaskowe. Ufundowane nam materiały i sprzęt wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszych ratowników medycznych i pielęgniarek Systemu Ratownictwa Medycznego – dodają pracownicy pogotowia, dziękując za przekazywaną pomoc.(ska)