Wtorek, 19 stycznia 2021

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Epidemia koronawirusa:

Tadeusz Dragon nowym dyrektorem rydułtowskiego ZGK

21.04.2020 00:00 sub

Zakład Gospodarki Komunalnej w Rydułtowach od początku kwietnia ma nowego dyrektora. To były naczelnik wydziału ochrony środowiska w Wodzisławiu Śląskim Tadeusz Dragon.

RYDUŁTOWY, WODZISŁAW ŚL. Tadeusz Dragon urodził się w Rybniku, mieszka w Pszowie. Do tej pory zatrudniony był w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego, gdzie był naczelnikiem wydziału ochrony środowiska, a wcześniej ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. - Nowy dyrektor ZGK nie jest nam zupełnie obcy. Od 1992 roku pracował w Urzędzie Miasta Rydułtowy najpierw jako referent, potem inspektor w referacie ekologii. Od 2001 r. był kierownikiem biura koordynacji programów finansowych, potem kolejno: naczelnikiem trzech wydziałów. Równolegle jest akredytowanym ekspertem Regionalnego Programu Operacyjnego WSL 2014-2020 – informują w Urzędzie Miasta Rydułtowy.

Jak Tadeusz Dragon widzi potrzeby komunalne w Rydułtowach? - Skupiamy się na sprawach, za które odpowiada ZGK. To m.in. dostosowanie funkcjonowania PSZOK do zmienionych przepisów ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach i inne bieżące potrzeby – mówi nam Tadeusz Dragon. Pracownicy ZGK pracują w taki sposób, aby wszystkie sprawy przestrzeni miejskiej były na bieżąco zaspokajane. – Pracujemy w przestrzeni publicznej, więc chcemy utrzymać miasto w takim stanie, aby odpowiadało to na potrzeby mieszkańców. Myślę tu m.in. o pracach niezbędnych wykonywanych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa z uwagi na stan epidemii, ale też o jakości życia mieszkańców, dlatego np. wykonujemy prace związane z nasadzeniami czy ozdobami świątecznymi na ulicach – dodaje dyrektor ZGK.

Kto zastąpił Tadeusza Dragona na stanowisku naczelnika wydziału ochrony środowiska w wodzisławskim magistracie? Funkcję tę przejął Michał Sobala w wyniku naboru wewnętrznego. Z wodzisławskim urzędem związany jest on od wielu lat. Piastował różne stanowiska, ostatnim była funkcja głównego specjalisty ds. promocji gospodarczej.(ska),(juk)

  • Numer: 16 (1013)
  • Data wydania: 21.04.20
Czytaj e-gazetę