Poniedziałek, 25 stycznia 2021

imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

RSS

Każdy otrzyma maseczkę

21.04.2020 00:00 sub

Każdy mieszkaniec gminy otrzyma maseczkę ochronną wielokrotnego użytku. Urząd Gminy w Lubomi na zakup 8 tysięcy sztuk wyda 58 tys. zł.

LUBOMIA – Zdecydowaliśmy się o przekazaniu naszym mieszkańcom maseczek ochronnych, które będzie można stosować, dzięki możliwości prania, wielokrotnie. Oczywiście nie są to maseczki medyczne, bo te powinny trafiać do medyków, ale będą to maseczki porządne, nie byle jakie. Będzie je można prac w temperaturze do 90 stopni, dezynfekować prasowaniem parowym. Są to maseczki trójwarstwowe. Jedna kosztuje 14 zł, ale dzięki temu, że zamawiamy ich aż 8 tysięcy sztuk, to jednostkowa cena wyniesie 7,3 zł – mówi Czesław Burek, wójt Lubomi.

Na maski mieszkańcy będą musieli jednak trochę poczekać. Obowiązek ich stosowanie wszedł w życie 16 kwietnia, do Lubomi maski trafią najszybciej w czwartek 23 kwietnia. – Proszę mi wierzyć, obecnie to towar, który nie jest tak łatwo dostępny od ręki – wyjaśnia wójt Lubomi.

Maski zostaną rozdysponowane mieszkańcom poprzez lokalnych społeczników. – Poproszę o pomoc strażaków, myślę że również naszych radnych – mówi Czesław Burek.(art)

  • Numer: 16 (1013)
  • Data wydania: 21.04.20
Czytaj e-gazetę