Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Akcja dezynfekcja w autobusach MZK

21.04.2020 00:00 sub

Mieszkańcy regionu stale korzystają z komunikacji autobusowej w dojazdach do pracy. Przewoźnicy zobowiązani są do codziennej dezynfekcji.

REGION Nie słabną działania profilaktyczne, podejmowane przez MZK i przewoźników w celu ograniczenia niebezpieczeństwa zarażenia koronawirusem pasażerów. Odbywają się codzienne zabiegi dezynfekcyjne, a w wyniku ograniczenia przestrzeni pasażerów, podstawiane są dodatkowe autobusy.

– W obecnej sytuacji jeszcze bardziej uświadamiamy sobie, że komunikacja autobusowa to swego rodzaju misja realizowana przez samorządy – mówi Rafał Jabłoński, rzecznik Międzygminnego Związku Komunikacyjnego z siedzibą w Jastrzębiu-Zdroju. – Nie rezygnujemy z realizacji połączeń ważnych dla mieszkańców. Przeciwnie, w związku z ograniczeniami (liczba pasażerów nie może przekroczyć połowy miejsc siedzących) podstawiamy dodatkowe autobusy. Robimy to bez względu na dodatkowe koszty uznając, że jest to czas próby dla nas wszystkich. Nie możemy tych ludzi pozostawić samym sobie – argumentuje Rafał Jabłoński. Dodaje, że MZK bardzo szybko dostosowało się do wymogów stawianych organizatorom komunikacji zbiorowej na czas epidemii.

Już kilka tygodni temu, dzięki dobrej współpracy z firmami przewozowymi, rozpoczęto dodatkową dezynfekcję autobusów ze szczególnym uwzględnieniem m.in. poręczy, uchwytów i kasowników. Wzmożono kontrole czystości autobusów, a także podjęto szereg działań zmierzających do ochrony zarówno pasażerów, jak i kierowców. Wstrzymano m.in. sprzedaż biletów w autobusie i wyznaczono w pojazdach strefy bezpieczeństwa. – Na słowa uznania zasługują tutaj szczególnie kierowcy i firmy przewozowe, które świadczą usługi na rzecz MZK. To oni pracują na pierwszej linii frontu i robią to z oddaniem. W imieniu samorządów tworzących MZK, serdecznie im za to dziękuję – podkreśla Roman Foksowicz, przewodniczący Zarządu MZK Jastrzębie i wiceprezydent miasta Jastrzebie-Zdrój.(ska)

  • Numer: 16 (1013)
  • Data wydania: 21.04.20
Czytaj e-gazetę