Niedziela, 28 lutego 2021

imieniny: Romana, Makarego, Lutomira

RSS

Wójt Adamczyk liczy na odwołanie wyborów

07.04.2020 00:00 sub

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Godowie, która odbyła się w poniedziałek 30 marca, padło pytanie o gotowość gminy do bezpiecznego przeprowadzenia wyborów na prezydenta RP

GODÓW Pytanie, a w zasadzie kilka pytań na temat organizacji wyborów prezydenckich na terenie gminy, zadał radny Michał Kuczak. - Na jakim etapie znajdujemy się my jako gmina, czy jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia wyborów? Czy mamy odpowiednią ilość kandydatów do obsadzenia komisji wyborczych? Czy mamy jakiś sposób, pomysł, by te wybory przeprowadzić w bezpieczny sposób, zarówno dla mieszkańców, jak i członków komisji wyborczych? - pytał radny Michał Kuczak.

Odpowiedzi udzielił Mariusz Adamczyk, wójt Godowa. - Na dziś mamy około 70 zgłoszeń kandydatów do obwodowych komisji wyborczych, którzy zgłosili się wcześniej. Natomiast są obecnie dość licznie wykonywane do nas telefony osób, w sprawie rezygnacji z udziału w komisjach wyborczych - powiedział Mariusz Adamczyk. Dodał, że obecnie w naszym kraju jest dopiero początek pandemii koronawirusa i tendencja zachorowań wzrasta. - Mam nadzieję, że rządzący, pan prezydent, pan premier, podejmą decyzję o odwołaniu wyborów. Taką mam nadzieję, z uwagi na dobro naszych mieszkańców - powiedział wójt Godowa.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym, gdyby wybory miały się odbyć normalnie, do 10 kwietnia trwa zgłaszanie kandydatów do składów obwodowych komisji wyborczych. Na terenie gminy Godów działać ma 16 takich komisji. - W każdej komisji pracuje od 5 do 9 członków w zależności od wielkości obwodu - mówi Brygida Dobisz, sekretarz Urzędu Gminy w Godowie.

Prawomocna rezygnacja z udziału w pracach komisji wyborczej składana jest na piśmie.(art)

  • Numer: 14 (1011)
  • Data wydania: 07.04.20
Czytaj e-gazetę