Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Zamknięte parkingi, zakaz wstępu na Balaton

31.03.2020 00:00 sub

WODZISŁAW ŚL. Od 26 marca do odwołania zamknięte są parkingi usytuowane w Rodzinnym Parku Rozrywki Trzy Wzgórza. Zamknięty został także Ośrodek Rekreacyjny Balaton oraz zlokalizowany tam parking. To kolejne działania miasta mające na celu zmniejszenie ryzyka zakażenia się koronawirusem. Piękna pogoda zachęca do spacerów, szczególnie w dwóch wymienionych powyżej miejscach, dlatego miasto robi wszystko, by to ograniczyć. Zaznaczamy także, że zamknięte do odwołania są place zabaw i siłownie pod chmurką.

Dopytaliśmy o kwestię zamknięcia Balatonu, ponieważ budziła sporo kontrowersji. Oto treść odpowiedzi, którą otrzymaliśmy z MOSiR Centrum:

– Powołując się na opinię Kancelarii Premiera, spacer jest zaliczany do niezbędnych codziennych potrzeb. Zaznaczono jednak, że należy zachować ograniczenia odległości oraz limity przemieszczających się osób, ponadto zalecane jest ograniczenie tego typu wyjść do minimum. Jak podaje serwis Ministerstwa Zdrowia i NFZ: „Wyjścia rekreacyjne do parku, lasu, na spotkania są zakazane.” Zdajemy sobie sprawę, że wielu z Was wybierze się na spacer właśnie na Balaton i wspomniane zasady bezpieczeństwa mogą zostać naruszone. Podjęliśmy zatem niezbędne działania, aby ograniczyć ruch na terenie ośrodka, w związku z czym zamknięty zostanie parking dla samochodów osobowych. Obowiązuje również zakaz połowu ryb. Zachowajmy się odpowiedzialnie i dbajmy o siebie oraz innych. Pamiętaj! Jeżeli możesz, #zostańwdomu.AgaKa

  • Numer: 13 (1010)
  • Data wydania: 31.03.20
Czytaj e-gazetę