Piątek, 10 lipca 2020

imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

RSS

Zwalniają z opłat za żłobek i przedszkola

31.03.2020 00:00 sub

Dobre wieści dla rodziców dzieci, które uczęszczają do wodzisławskich przedszkoli i żłobka. Nie będą musieli płacić za pobyt swoich pociech w placówkach, w czasie gdy są one zamknięte.

WODZISŁAW ŚL. Z powodu epidemii koronawirusa, przerwa w funkcjonowaniu placówek oświatowych w Polsce potrwa co najmniej do 10 kwietnia. Wodzisławski samorząd wsłuchał się w prośby rodziców dzieci uczęszczających do Żłobka Miejskiego nr 1 oraz do miejskich przedszkoli. W efekcie prezydent Mieczysław Kieca podjął decyzję, że zwalnia rodziców z obowiązku opłaty za pobyt dziecka w czasie, gdy zawieszona jest działalność placówki. - Staramy się pomóc tam, gdzie możemy - komentuje krótko Mieczysław Kieca.

Zwolnienie z opłat dotyczące żłobka odbywa się na zasadzie porozumienia "dyrektor - rodzic". - Podstawą zwolnienia z opłaty jest przedłożenie dyrektorowi żłobka wniosku o zawarciu porozumienia ws. odstąpienia od naliczania opłat za czesne w okresie obowiązywania polecenia Wojewody Śląskiego dot. zamknięcia żłobków i klubów dziecięcych - słyszymy w wodzisławskim magistracie. Wnioski należy składać w siedzibie Żłobka Miejskiego nr 1 na os. XXX-Lecia 61, po uprzednim umówieniu się telefonicznym (nr tel.: 32 445 04 38). Z kolei zwolnienie z opłat w przedszkolach nie wymaga dodatkowych formalności.oprac. (juk)

  • Numer: 13 (1010)
  • Data wydania: 31.03.20
Czytaj e-gazetę