środa, 8 lipca 2020

imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

RSS

Wzmożona akcja dezynfekcji przestrzeni publicznych

31.03.2020 00:00 sub

W Wodzisławiu Śl. i Radlinie trwa odkażanie przestrzeni publicznych. To kolejne działania mające zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

WODZISŁAW ŚL. RADLIN W wielu miastach na terenie naszego kraju podjęto decyzję o dezynfekcji miejsc ogólnodostępnych w związku z epidemią koronawirusa. Na takiego typu rozwiązania zdecydowały się również niektóre samorządy w naszym powiecie.

Pracownicy wodzisławskich Służb Komunalnych Miasta dezynfekują wiaty przystankowe i rozkłady jazdy na terenie całego miasta. Dodatkowo zostały zdezynfekowane elementy małej architektury w centrum. - Podjęliśmy również wiele działań mających na celu dobro mieszkańców. W komunikacji miejskiej wprowadzono liczne środki ostrożności - przekazuje Mateusz Jamioła z wydziału dialogu, promocji i kultury w wodzisławskim magistracie. Wymienia, że: wszystkie miejskie autobusy przechodzą regularną codzienną dezynfekcję ozonatorem, a poręcze i uchwyty w pojazdach są dodatkowo dezynfekowane specjalnymi środkami do dezynfekcji. Ponadto m.in. kierowcy autobusów zostali wyposażoni w środki antybakteryjne na bazie chloru lub alkoholu, a także w jednorazowe rękawiczki lateksowe, aby ograniczyć kontakt z pasażerami podczas obsługi. - Działania w zakresie dezynfekcji i zabezpieczenia zdrowia podróżujących komunikacją miejską rozpoczęto już od 10 marca - zauważa Jamioła.

W Radlinie dezynfekują przede wszystkim publiczne toalety, a także przystanki autobusowe. O czystość w tych miejscach dbają pracownicy tamtejszego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Odkażane są wszystkie elementy: wiaty, ławki, rozkłady jazdy i gabloty reklamowe. - To standardowa procedura, którą pracownicy ZGK wykonują regularnie. W obecnym czasie, czasie zagrożenia koronawirusem, w sposób szczególny pamiętamy o tego typu miejscach - mówi Marek Gajda, rzecznik prasowy radlińskiego magistratu. Dodaje, że takie działania mają pomóc w zahamowaniu rozprzestrzeniania się epidemii.(juk)

  • Numer: 13 (1010)
  • Data wydania: 31.03.20
Czytaj e-gazetę