Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Numer: 12 (1009) Data wydania: 24.03.20
Czytaj e-gazetę

Radny zaatakował w Internecie prezydenta

Ostra wymiana zdań wywiązała się między wodzisławskim radnym Adamem Króliczkiem a prezydentem Mieczysławem Kiecą w mediach społecznościowych. Poszło o zamknięcie urzędu miasta dla interesantów. Udział w dyskusji wzięło również kilka innych osób, które potępiły wypowiedzi radnego Króliczka.

WODZISŁAW ŚL. W związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, która nie ominęła także Polski, samorządy podejmują środki w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się choroby. W efekcie m.in. wodzisławski urząd miasta został zamknięty dla klientów. Mieszkańcy swoje sprawy mogą załatwiać głównie telefonicznie oraz mailowa.

Decyzja prezydenta Wodzisławia Mieczysława Kiecy o zamknięciu magistratu dla wodzisławian nie spodobało się radnemu Adamowi Króliczkowi. W mediach społecznościowych podzielił się swoją opinią w tej sprawie. Komentarz opublikował na profilu należącym do prezydenta Mieczysława Kiecy. „Podobno Pan zamknął urząd miasta dla mieszkańców. Czy w jakiejkolwiek formie Pan skontultował to z radą miejska Wodzisławia śl to że Pan się bawi w w ojca nie wiadomo z kim i na czyje nazwisko to nie upoważnia Pana na podejmowanie decyzji tej rangi.Pan najpierw uporzadkuj swoje sprawy rodzinne A potem podejmuj decyzję na skałę miasta podobno Pan nawet nie mieszkasz w Wodzisławiu śl takich „dyktatorów”tu w Europie było już trochę” (pisownia oryginalna) – napisał Króliczek.

Wpis radnego nie przeszedł uwadze Mieczysława Kiecy. „Szanowny Adamie, (bo przez lata, jak mi się wydawało, byliśmy kolegami samorządowcami) jestem przerażony poziomem Twojej wypowiedzi (zwłaszcza jako radnego), Twoim wręcz chamstwem i totalnym brakiem zrozumienia! W całym kraju prezydenci, burmistrzowie i wójtowie w trosce o dobro swoich klientów oraz pracowników podjęli setki albo i tysiące decyzji o pracy urzędów w sposób nadzwyczajny. Ale to trzeba umieć spojrzeć na dobro ogółu, dobro innego człowieka, a nie tylko swój interes! Jesteś wybrany jako reprezentant swojej małej społeczności. Ale, jak widzę, ważna jest tylko zapalczywość, złość i własne „ja”. To porażające! Urząd Miasta pracuje i działa, ale z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa dla wodzisławian i naszych gości. Wstydziłbym się odezwać w taki sposób w tak trudnej dla świata chwili! Ponadto nie życzę sobie żadnych obraźliwych komentarzy pod adresem mojej rodziny. Mój syn jest dla mnie cudem, darem Bożym i nie pozwolę, by on i jego mama cierpieli z powodu czyjejś chorej nienawiści. Mam rodzinę, jestem z tego powodu szczęśliwy, ale nie widzę żadnego powodu, byś używał w tak paskudny sposób moich najbliższych do pseudopolitycznej walki. Wstyd! Dzielę obecnie swój czas między znajdującym się w szpitalu synkiem i naszym miastem. Nie pozostawiam nikogo bez odpowiedzi czy decyzji. To obrzydliwe, że ktoś, komu zaufało kilkaset osób, pozwala sobie na tak okropne komentarze” pisał Kieca (pisownia oryginalna) – odpisał Kieca.

W dyskusję włączyli się m.in. prezes wodzisławskiej Izby Gospodarczej Krzysztof Dybiec oraz Zofia Bornikowska ze Stowarzyszenia Nasz Wodzisław. Oboje potępili komentarz radnego Króliczka. Ten pierwszy skwitował, że taki komentarz radnemu nie przystoi, oraz że rajca ma do niego ręki na ulicy już nie podawać. Z kolei Bornikowska poddała pod wątpliwość czy Adam Króliczek nadal powinien zasiadać w wodzisławskiej radzie.

Skontaktowaliśmy się z radnym Króliczkiem, aby potwierdzić, czy opublikowany wpis jest na pewno jego autorstwa. Rajca potwierdził nam, że tak. Wyjaśnił, że zdecydował się na taki wpis, ponieważ jest zdegustowany jakością zarządzania miastem przez prezydenta Kiecę. - Mam po prostu dość propagandy głoszonej przez prezydenta. Decyzję o zamknięciu urzędu podjął sam, nie konsultując jej z radnymi. Jestem zgorszony jego postawą i poczynaniami - tłumaczy nam radny Króliczek. Dodajmy jednak, że każdy prezydent/burmistrz/wójt jest zarazem kierownikiem urzędu miasta/gminy. I to do niego ostatecznie należą decyzje odnośnie działalności urzędu.(juk)